Teknoloji

İşte Whatsapp’ın son yenilikleri

Whatsapp’ta süper yenilik adeta göz kamaştırdı. Whatsapp’a gelen son güncellemeyle birlikte artık farklı yazı stilleri kullanılabilecek. Bir bakıma Whatsapp stilinin konuşturdu diyebiliriz.

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan messenger hizmeti olan Whatsapp yeni güncellemesiyle yine çok konuşuldu. Whatsapp ile artık mesaj göndermek daha keyifli çünkü dev messenger hizmeti Whatsapp farklı yazı stilleri özelliğini son güncelleme ile kullanıcılarına sundu. Gelen son güncelleme Whatsapp kullanıcıları tarafından da çok beğeni aldı.

Sürekli kendini yenileyen ve özelliklerine yenilerini katan alanında tartışmasız lider olan Whatsapp’ın kullanıcıları artık kalın ve eğik formatında Whatsapp’tan metin gönderebilecek. Whatsapp’ın yayınlanan son beta güncellemesinin ardından kullanıcılar yavaş yavaş bu yeni özelliği kullanmaya başlayacak. Whatsapp’ın yeni yazı fontu özelliği ile mesajlarda artık daha vurgulu ve fark edilmesi istenilen kelimeler daha vurucu olacak.

Kendini denetleyen ve sürekli yeniliklerle innovasyon takibini çok güçlü bir şekilde sürdüren whatsapp çoğunlukla hata düzeltmelerin bulunduğu son beta güncellemesi ile çarpıcı yenilikleri de bünyesine eklemeyi ve fark oluşturmayı başardı.

Whatsapp’ın en dikkat çekici özelliği olan, hızlı cevap bilindiği üzere; bildirim gelir gelmez ana ekrandan mesaja cevap vermenize olanak sağlıyor.  Son beta güncellemesi ile birlikte artık Whatsapp’tan bildirim bölümünden anında cevap vermenin yanında, emoji ekleyebilecek ve hatta sesli mesaj bile gönderebileceğiz.

Ve son yenilik “Yazı tipleri”

WhatsApp son güncellemesi, yeni bir yazı tipini de beraberinde getirdi. Eskiden whatspp kullanıcılarının kullanabildiği bold (kalın) ve italic (eğik) yazım şekillerine, tilde, yani üzeri çizik yazı tipinin de eklendiği vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu