Sosyal MedyaTeknoloji

WhatsApp’a ekran görüntüsü alma ile ilgili yeni özellik

Anlık mesajlaşma ve veri transferi uygulaması WhatsApp’ın yeni sürümüyle beraber, bir kez görüntülenen fotoğrafların ekran görüntüsü ya da ekran kaydı alınamayacak.

Shiftdelete’de yer alan habere göre; uygulamaya daha fazla gizlilik kazandırmak isteyen platform, tek sefer açılabilen fotoğraf veya videoların kaydedilmesini engelleyecek. Ekran görüntüsü alınmasına veya video kaydı yapılmasına izin verilmeyecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından Ağustos ayında açıklanan gizlilik önlemleri WhatsApp’a gelmeye başladı. Android için WhatsApp 2.22.22.3 sürümünde test edilebilen yeni özellik kapsamında, ‘Bir kez görüntüle’ olarak işaretlenen medyaların ekran görüntüsünü ve videosunu kaydetmek mümkün olmayacak.

WhatsApp, ‘Bir kez görüntüle’ seçili medya kaydedilmek istendiğinde, “Güvenlik politikası nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor” şeklinde bir uyarı gösteriyor.

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgiye göre; üçüncü parti yazılımlar kullanarak ekran görüntüsü veya video kaydı almak mümkün. Ancak kaydedilen görüntü veya videonun tamamen siyah olduğu fark edildi. Fakat ekran görüntüsü almaya çalışılsa bile karşı tarafa bildirim gitmiyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu