Sosyal MedyaTeknoloji

WhatsApp’a internetsiz kullanım özelliği

WhatsApp’ın yeni Android beta güncellemesinde merakla beklenen çoklu cihaz özelliği görüldü. Ayrıca ana cihaz internete bağlı olmasa bile diğer cihazlardan WhatsApp’ı kullanmanın mümkün olacağı haber veriliyor. Öte yandan popüğler uygulama WhatsApp, sesli mesaj özelliğine yeni bir boyut katmaya hazırlanıyor.

WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncelleme, uygulama sürümünü 2.21.14.1’e yükseltirken, uzunca bir süredir gündemde olan çoklu cihaz özelliği ile ilgili yeni bir gelişmeyi de ortaya çıkardı. Özellik şimdilik kodlara gizlenmiş olsa da kullanıcılar, çok yakın bir gelecekte çoklu cihaz özelliğine kavuşacaklar gibi görünüyor.

WABetaInfo, WhatsApp’ın kodlarını inceleyerek yukarıdaki ekran görüntüsünü açığa çıkarmayı başardı. Görünen o ki WhatsApp geliştiriciler, yeni nesil çoklu cihaz özelliğini bir süre beta kapsamda sunacak. Kullanıcılarla yürütülecek beta sürecin sonunda da tüm kullanıcılar, bu özelliği kararlı bir şekilde kullanabilecekler.

İNTERNETSİZ WHATSAPP NASIL OLACAK?

WhatsApp’ın mevcut koşullardaki çoklu cihaz özelliği, hesabın bağlandığı esas cihazın internete bağlı olması durumunda kullanılabiliyor. Yeni nesil çoklu cihaz özelliği ise ana cihazdan bağımsız olarak çalışabiliyor. Bu da kullanıcılar için daha büyük avantaj anlamına geliyor. Böylelikle bir kullanıcı, ana hesabına bağladığı diğer cihazları da birbirinden bağımsız olarak kullanabilecekler.

WhatsApp sesli mesaj özelliğini yeniden şekillendiriyor!

Uygulama geliştiricileri büyük bir rekabet içerisinde. Sosyal medya platformlarının neredeyse tamamı birbirlerini geçebilmek için yeni güncellemeler yayınlıyor. WhatsApp uygulamasındaki sesli mesajlar ise iOS platformu için hem işlevsellik hem de tasarım açısından yeniden şekilleniyor.

YENİ BİR ÖZELLİK DAHA
WhatsApp uygulama güncellemeleri ile birlikte yeni bir özellik daha geliyor. Bu özellik yine sesli mesajlar ile ilgili olacak kullanıcılar. Karşısındaki kişiye sesli mesaj gönderirken bunu dinleyebilecek. Böylece sesli mesaj atmadan önce düzenleme imkanı olacak.

WhatsApp tüm bu güncellemeleri şimdilik sadece iOS platformuna getiriyor. Henüz beta kullanıcılara dağıtılan özelliğin kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaştırılması amaçlanıyor. Ayrıca Mark Zuckerberg, çoklu cihaz desteğinin de geleceğini söylüyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu