Teknoloji

WhatsApp’ta anket özelliğini duyurdu

Veri ve mesaj paylaşım uygulaması WhatsApp, yeni anket özelliğini tüm kullanıcılar için yayınlandı. İşte, WhatsApp’ın yeni anket özelliği ile ilgili bilinmesi gereken detaylar..

WhatsApp, bir süredir Topluluklar ve Anket özellikleriyle gündemdeydi. Konuyla ilgili açıklamalar yapan platform, yeni özelliklerin dağıtımına başladıklarını duyurmuşlardı.

WhatsApp’ın Topluluklar isimli özelliği, bir süre önce tüm kullanıcılara ulaştı. Bugün ise Anket özelliğinin tüm kullanıcılara ulaştığını görüyoruz. Artık WhatsApp’taki grup veya bireysel sohbetlerde anket oluşturup, bunu diğer kullanıcılara sunabileceksiniz.

WhatsApp’ta anket oluşturabileceksiniz

WhatsApp kullanıcılar, an itibarıyla sohbet veya gruplarda anket oluşturabiliyorlar. Ancak anket özelliği ile ilgili bazı kafa karıştıran durumlar da mevcut. Kullanıcılar, anketlerde birden fazla şıkkı; ve hatta tüm şıkları aynı anda seçebiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar, seçtikleri şıkları istedikleri kadar değiştirebiliyorlar. Dolayısı ile sonuçlar, kullanıcılar istediği sürece değiştirilebiliyor.

WhatsApp’ta anket oluşturma nasıl yapılır?
Adım #1: Sohbet ekranındaki ataş butonuna dokunun.
Adım #2: “Anket” seçeneğine dokunun.
Adım #3: Soru ve yanıtları belirleyin.
Adım #4: Anketi gönderin.
Adım #1: Grup veya bireysel sohbetteki ataş butonuna dokunun
Yapmanız gereken ilk şey, ataş butonuna dokunmak.

Adım #2: “Anket” seçeneğine dokunun

Ataş butonuna dokunduktan sonra da Anket seçeneğine dokunun.

Adım #3: Soru ve yanıtları belirleyin

Anket butonuna dokunduktan sonra soru ve yanıtların olduğu yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada anket sorunuzu ve yanıtları belirleyin.

Adım #4: Anketi gönderin

Anket ile ilgili soru ve cevapları hazırladıktan sonra, oluşturduğunuz anketi gönderin. Hem kendiniz hem de diğer katılımcı veya katılımcılar, anket için oy vermeye başlayacaklar. “Oyları Görüntüle” seçeneği ile de kimlerin hangi yönde oy kullandığını görebilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu