Mobil

Whatsapp’ta para ödeme sistemi resmen başladı (WhatsApp Payments)

Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan Whatsapp ile para transferi ve ödeme sistemi resmen kullanılmaya başlandı. Ancak şimdilik bu sistem yalnızca Hindistan’da kullanıma sunuldu. Yeni özelliğin ismi ise WhatsApp Payments. Peki nedir Whatsapp Payments daha doğrusu Whatsapp ile para ödeme nasıl yapılıyor? İşte ayrıntılar…

WHATSAPP PARA ÖDEME RESMEN KULLANIMA SUNULDU

Whatsapp üzerinden para ödeme sistemi kullanıma sunuldu. Resmen sunulan hizmet şimdilik Hindistan’da kullanılıyor. WhatsApp , API temelli ödeme yöntemi kullanıma girmesi bir yıldır süren çalışmaların ürünü olarak nitelendiriliyor. Bunun anlamı ise artık uygulama yaygınlaştırılırsa, Whatsapp’tan artık para yollayanabilecek olması.

WHATSAPP İLE ÖDEME HİZMETİ

Android ve iOS üzerinden WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine para göndermelerini sağlayacak Ödeme Hizmeti, Hindistan’da sunulmaya başlandı. İlk gelen raporlara göre uygulamanın test sürümü iOS ve Android sistemlerde farklı versiyon numaraları ile geliyor.OS kullanıcıları V2.18.21 güncellemesini alırken, Android kullanıcıları ise V2.18.41 sürümünü yükleyecekler. Şirket, uygulama dağılımını şimdilik tamamen seçtiği kullanıcılar üzerinden veriyor. Şu an için beta aşamasında olan özelliği kullanmak için hem alıcının hem de göndericinin para gönderme özelliğini açması gerekiyor.

ADIM ADIM WHATSAPP İLE PARA ÖDEME

Özelliği aktif ettiğinizde cep telefonu numaranız ile banka hesabınızı eşleştirmiş oluyorsunuz. Öncelikle Ayarlar’dan ‘Ödemeler‘ bölümüne tıklayın.

Kullanım şartlarını kabul edin ve telefon numaranızı doğrulayın.

Listelenen bankalardan kullanmak istediğiniz bankayı seçin ve banka hesabınızı eşleştirin. Para göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın ve ‘Ödeme‘ butonuna tıklayın.

Para göndermek istediğiniz banka hesabınızı ve göndereceğiniz tutarı seçin.Telefonunuza gelen onay kodunu ekrana girin.Onay işleminin ardından para gönderme işleminiz başarıyla tamamlanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu