TeknolojiSosyal Medya

WhatsApp’tan gelen her bağlantıya tıklamayın!

Son dönemde ‘zorunlu güncelleme’ kararı ile gündemden düşmeyen WhatsApp’ta şimdi de yeni suistimal ihtimali ortaya çıktı. Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta hesabınızı kaybetmenizin bir bağlantıya tıklamanızla mümkün olduğu haber veriliyor.

İNGİLİZ GAZETESİ HACKER’LARIN YENİ MARİFETİNİ YAZDI

Bir bağlantıya tıklanıldığı ya da bir kod gönderilmesiyle hesabınız elinizden çıkabilir.İngiliz Express gazetesi hacker’ların WhatsApp hesaplarını ele geçirmek için başvurdukları yeni yöntemi yazdı.

Buna göre, hacker’lar kullanıcılara bir mesaj gönderiyor. Mesajda 6 haneli bir kod yer alıyor.

Mesajda ‘Merhaba, üzgünüm size yanlışlıkla 6 haneli bir kod gönderdim, bana kodu geri gönderebilir misiniz lütfen? Acil bir durum’ ifadesi yer alıyor.

Kullanıcılara bu mesaj ile birlikte ‘hesabınızı doğrulayın’ bağlantısının yer aldığı bir kısa mesaj da geliyor.

Bu kodu WhatsApp üzerinden mesaj yazan numaraya göndermek ya da kısa mesajda yer alan bağlantıya tıklamak hacker’ların hesabınızı ele geçirmesine neden oluyor.

Hacker’lar sizin hesabınızı ele geçirdikten sonra bu mesajı listenizde bulunan herkese gönderiyor. Facebook tarafından ise konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu