Teknoloji

Whatsapp’tan köklü değişiklikler, Yeni sürümde neler var?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp yepyeni sürprizleriyle geliyor… Hem yazılı, hem sesli hem görüntülü sohbet ortamı sağlayan Whatsapp artık Apple ile aynı emoji tasarımını kullanmayacak. Kendine özgü emoji tasarımına geçecek olan Whatsapp’ın yeni emojileri nasıl olacak?

Whatsapp ile ilgili güncelleme haberi Twitter’da onaylı hesap olan Emojipedia tarafından duyuruldu. Duyuruda WhatsApp’ın çok yakında kendi emoji tasarımını kullanmaya başlayacağı belirtildi ve fotoğraflar paylaşıldı. İletiden anladığımız kadarıyla özetle yeni tasarım, Apple’ın emoji tasarımına göre ufak farklılıklar gösterecek.

Emojipedia WhatsApp’ın kendi emoji tasarımlarını kullanmaya başlayacağını belirtse de bu tasarımların, iOS cihazlardakilerle neredeyse aynı ve pek de özgün olmaması da dikkati çekiyor. Apple emojilerine ciddi anlamda benzediğinin altı çizilen tasarımlar ufak tefek farklılıklar içeriyor gibi… Yeni tasarımların ilk olarak WhatsApp için Android betasında sunulmaya başlandı.

blank

Yeni emojiler ne zaman kullanılacak?

Yeni emojilerin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Gündeme bomba gibi düşen bir başka haber ise Facebook’un bünyesinde bulunan bir başka mesajlaşma uygulaması Messenger ise kendi emoji tasarımını kullanmaktan vazgeçiyor olması. İddialara göre; Facebook, Messenger emoji desteğini sonlandırıp, insanların kendilerini ifade edebileceği başka özelliklere odaklanmayı hedefliyor.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu