Sosyal Medya

Whatsapp’tan kullanıcılarına 2 büyük müjde

WhatsApp uzun süredir beklenen 2 yeni özelliği ile kullanıcılara daha kaliteli hizmet imkanı sunmaya hazırlanıyor. Whatsapp kullancılarına iki büyük müjde ile güncellemelere devam ediyor. Uzun süredir beklenen Youtube desteği ve spam mesajların engellenebilmesi uygulama kullanıcılarına ilaç gibi gelecek.

YOUTUBE İLE WHATSAPP İŞBİRLİĞİ

WhatsApp’ın son güncellemesiyle iOS kullanıcılarına uygulama içinde YouTube videolarını açma desteği sunması memnuniyetle karşılandı. Artık iOS kullanıcıları WhatsApp’ta paylaşılan herhangi bir YouTube videosu, WhatsApp sohbet penceresinden izlenebilinecek.  Uygulamanın kullanıcıları, WhatsApp üzerinden herhangi bir YouTube videosu gönderdiklerinde ya da aldıklarında bağlantı balonunun üzerinde bir oynatma butonu görecekler ve kullanıcılar bu butona bastıklarında video bir pencerede oynatılacak. Video oynatılırken kullanıcılar dilerlerse tam ekran olarak izleyebilecek ve gönderilen videoyu izlemek için sohbet penceresinde kalınması gerekmeyecek. Hata kullanıcılar dilerse videoyu izlediği sırada farklı bir sohbet penceresine girebilecek ve sohbetine devam edebilecek.

blank

Eğer siz de WhatsApp’ta YouTube desteğini kullanmak istiyorsanız App Store’u açın ve WhatsApp’ın 2.18.11 sürümünün yüklü olduğunu kontrol edin. Şimdilik yalnızca iOS’lerde etkinleşen güncellemeyi android kullanıcıları da sabırsızlıkla bekliyor.

2. Sürpriz spam mesajlarla ilgili

Whatsapp geliştirici ekibi spam mesajlar için önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı bünyesine kattıktan sonra her iki platforma yeni özellikler eklemeye başladı. Son olarak grup yöneticileri ve sesli mesajlar üstündeki yeniliklerle gündeme gelen WhatsApp’ta başka bir değişim daha gerçekleşecek. Yayınlanan raporlara göre WhatsApp geliştirici ekibi, spam mesajların önünü kesmek için önemli bir çalışma içinde. Eklenecek yeni güvenlik önlemiyle birlikte, WhatsApp belirli sayıda gönderilen mesajları (20 ya da 25) spam olarak tanımlayacak. Bununla birlikte mesajları gönderen kişiyi ise engelleyecek. Ayrıca bu durumda kullanıcı da uyarılacak. WhatsApp sözcüsü konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, bu özelliğin şu anda test edildiği belirtiliyor. Fakat bununla birlikte spam mesaj uygulamasının tam olarak ne zaman son kullanıcılara sunulacağı belli değil. Spam mesajlarla dolandırıcılık yapan sahtekarlar var. Daha önce WhatsApp’ta yer almayan WhatsApp Gold servisi adında bir mesaj kullanıcılar arasında yayılmış ve çoğu kişiyi mağdur etmişti. Bu tür sahte spam mesajlar insanları kandırıp, kötü amaçlı yazılımları indirmeye yönelik sitelere yönlendirebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu