Teknoloji

Whatsapptan mesaj silinmesi ile ilgili beklenen özellik devrede

WhatsApp, yaptığı son güncelelme ile mesajları herkesten silme özelliğini kazandı. Daha önce Skype isimli messenger uygulamasında var olan bu özellik Whatsapp kullanıcıları tarafından uzun süredir talep ediliyordu. WhatsApp mesajlarınızı artık karşı telefondan da silinebilecek, peki nasıl?

Delete for Everyone (Herkes İçin Sil)

Yeni özellik ile mesajlardan tüm cihazlardan silinebilecek. Yapılan son güncelleme öncesinde Whatsapp’ta silinen mesajlar yalnızca kendi telefonumuzdan silinebiliyordu. Ancak son özellik sayesinde iletiyi alan kişilerin cihazlarından da mesajlar silinebilecek.

Whatsapp kullanıcıların sesini duydu… Diyelim ki mesajı yanlış kişiye yollandı ya da aslında yazımak istenmeyen bir ileti karşı tarafa yollandı. Artık bu problem ortadan kalkıyor çünkü artık Whatsapp’tan mesajlar ilk 7 dakika içerisinde anında silinebiliyor. Yani daha anlaşılır bir ifade ile “Whatsapp’ta iletiyi yazdıktan hemen sonra o iletiyi silebileceğiz.

İlk 7 dakika önemli

Mesaj sunuculara aktarılmadan mesajın silinmesi şartını koşan WhatsApp, metin, GIF, video, belge, sesli mesajlar ve diğer iletişim birimlerini 7 dakika içerisinde kime gönderdiyseniz gönderin silmenize olanak tanıyor.

Henüz Türkiye’de aktif değil

An itibariyle belli başlı birkaç ülkede uygulanan Delete for Everyone özelliğinin gelecek son güncellemeler ile Türkiye’de de aktif olması bekleniyor. Ancak özelliğin uygulanması için karşı taraftaki cihazın da son sürüm olması gerekiyor yani Whatsapp uygulamasını güncellemiş olması şart.

blank

Bir Whatsapp mesajı nasıl silinir?

Silmek istediğiniz mesajlara basılı tutun ve seçin.

Ekranın üst kısmında yer alan “SİL”e dokunun ve çıkan pencerede “Herkesten Sil” seçeneğine basın.

Delete for Everyone (Herkes İçin Sil) özelliği kişisel konuşmalar ile birlikte grup konuşmalarında da kullanabileceğiz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu