Teknoloji

Windows 10’un sır gibi gizlenen yeni tasarımı internete sızdı

Windows 10’un merak edilen yeni tasarımına ulaşıldı. Geçtiğimiz dönemde çıkardığı yeni nesil işletim sistemi ile Windows 10 ikinci büyük güncelleme paketini almaya hazırlanırken yeni tasarımı da ortaya çıktı. Windos 10’a 2017 yılı’da gelecek güncellemeyle işletim sisteminin hem yeni özellikler kazanacağı hem de büyük görüntü iyileştirmelerine sahip olacağı belirtilior.

Microsoft, Windows 10 için 2016 yılında büyük bir güncelleme paketi yayınlaymış ve işletim sistemine farklı özellikler eklemişti şimdi de 2017 yılı boyunca yepyeni bir güncelleme bekleniyor. Microsoft’un daha önce “Her yıl düzenli olarak çıkaracağını” açıkladığı “Yıl dönümü güncellemeleri’’nin 2017 versiyonu hazırlıklarıının yoğun bir şekilde devam ettiği söyleniyor.

Mspoweruser tarafından sızdırılan son bilgiler ışığında; “Project NEON” adlı güncellemeyle birlikte işletim sisteminde önemli görsel değişikliklerin olması bekleniyor. Bununla birlikte ara yüzünü daha sade ve modern bir görünüme kavuşacağı belirtiliyor. Ara yüzde bulanıklaştırmaları sık sık göreceğimiz vurgulanırken farklı büyük değişikliklerin de müjdesi veriliyor.

Edinilen diğer bilgilere göre Windows Vista ile gerçekleşen Aero özelliği, yeni arayüz ile birlikte tekrar hayatızda olacak. Daha önce Windows 7 ve Windows Vista ile birlikte kullanılmaya başlayan ve ekran kartlarında oluşturabileceği sıkıntılar nedeniyle sevilmeyen özellik “Aero Glass” adını taşıyacak özellik ile birlikte bu sisteme daha farklı bir şekilde de olsa Window s 10’da devam edecek.

Windows 10 son güncelleme çalışmaları ile ilgili sızan görsellere göre işletim sisteminin yönetim menülerine dair çok fazla detay bulunmuyor ancak Microsoft’un bazı uygulamalarının yeni halleri hakkında ipuçlarına ulaşılabiliniyor. Şimdilik Microsoft’un yayınladığı Müzik ve Posta uygulamasını görselleri sızdırıldı ve güncellenen ara yüzde metinlere olan vurgu göze çarpıyor.

Yine teknoloji çevrelerinden edinilen bilgilere göre Microsoft Design Language 2 (MDL2) ile klasik Windows 10 arayüzünün birleşimi olarak tanımlanabilicek güncelleme “Acrylic” isimli bir bileşene da sahip olacak. Böylelirkle 3. Parti uygulamaların da hızlıca yeni arayüze göre uyarlanması tahmin ediliyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı