Televizyon

Woman TV yeniden yayın hayatına başlıyor

Kadın eksenli yaşam kanalı Woman TV, bugün yayın hayatına yeniden başlıyor. Kanal, Türkiye’nin ilk ve tek kadın kanalı olmasıyla dikkat çekiyor.

Kadın eksenli çağdaş bir yaşam kanalı olan Woman TV, bugün (2 Şubat 2022) saat 14:00’da yayın hayatına başlıyor.

Hayata dair sağlık, kültür-sanat, bilim, tarih, spor, edebiyat ve sinema konuları başta olmak üzere, yaşamın her köşesine dokunan programlar üreten Woman TV, kadının toplumsal yaşamdaki üretim gücünü ortaya çıkarmak için yola çıktı. Kanal, kadının temsil edildiği tüm platform ile ulusal ve uluslararası alanlardaki etkinlikleri ekrana taşımayı hedefliyor.

Woman TV sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın her coğrafyasından ağırlıklı olarak kadınların ürettiği içerikleri, programları, filmleri ve belgeselleri izleyiciler ile buluşturacak. Kadın istihdamını önemseyen bir kadro yapılanması ile kurum içi cinsiyet eşitliği ilkesini benimsiyor.

Woman TV, Hayata dair sağlık, kültür-sanat, bilim, tarih, spor, edebiyat ve sinema konuları başta olmak üzere, yaşamın her köşesine dokunan programlar üretiyor. Kadının toplumsal yaşamdaki üretim gücünü ortaya çıkarmak için yola çıkan “Woman TV” kadının temsil edildiği tüm platform ile ulusal ve uluslararası alanlardaki etkinlikleri ekrana taşımayı hedefliyor.

Woman TV’de kimler var?

Okay Karacan yönetiminde, Ebru Güngör, Ekin Olcayto, İnci Bekarlı, Zekiye Özbay, Serap Koç, Didar Üstün, Zeliha Sunal, Ebru Çanak, Ali Can Sabunsoy, Doç. Dr. Birnur Yılmaz, Merve Belen gibi sevilen ve deneyimli isimlerin yanı sıra dijital çağı da yakalayan donanımlı program üreticileri de Woman TV’de izleyicilerle buluşuyor. Televizyona farklı bir anlayış ve kalite getirmeyi amaçlayan programları ile özellikle kadının öncü olduğu bir izleme deneyimi sunmayı hedefliyor.

İç yapımların dışında, çizgi film kuşakları, kadın ve yaşam belgeselleri, uluslararası ödüllü gezi, seyahat ve yemek belgeselleri, dekorasyon, mutfak, bina yenileme konulu projeler de kanalın yayın prototipinde yer alacak.

İzleyiciler, Woman TV’ye Digiturk 50. kanal, D-Smart 53. kanal, womantv.com.tr’den ve uydudan Avrupa’nın ve Türk coğrafyasının tüm kapsama alanında olacak şekilde erişebilecek.

YAŞADIĞI MALİ KRİZ NEDENİYLE KAPANMIŞTI

Woman TV’de personelin birçoğu daha önce işten çıkartılmıştı. Kanal personel yetersizliği nedeniyle bir süre ana kumanda yayıncılığı yaptıktan sonra kapanmıştı.

Kanal, ayrıca icra ve haciz borçları nedeniyle televizyon emekçilerinin tazminatlarını da vermemişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu