Teknoloji

Xiaomi ‘Dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisi’ni duyurdu

Son yıllarda dünyada yıldızı parlayan Çin menşeili Xiaomi, elektronik cihazları tamamen temassız ve en hızlı şekilde şarj edebilecek olan yeni teknolojik aleti dünya kamuoyuyla paylaştı.

Xiaomi, elektronik cihazları birkaç metre yarıçaplık bir mesafe içinde şarj edebilen bir kablosuz şarj sistemi olan “Mi Air Charge Technology” yi kamuoyuna duyurdu.

Mevcut kablosuz şarj yöntemlerinde önde gelen Mi Air Charge Teknolojisi, kullanıcıların elektronik cihazlarını herhangi bir kablo veya kablosuz şarj standları olmadan uzaktan şarj etmelerini sağlıyor. Şirketin resmi internet sitesinde yayımlandığı açıklamasında, “Bugün, gerçek bir kablosuz şarj çağına giriyoruz.Xiaomi’nin uzaktan şarjının temel teknolojisi alan konumlandırma ve enerji iletiminde yatıyor. Xiaomi’nin kendi geliştirdiği yalıtılmış şarj cihazında, akıllı telefonun yerini doğru bir şekilde tespit edebilen yerleşik beş fazlı girişim antenleri bulunuyor. 144 antenden oluşan bir faz kontrol dizisi, milimetre genişliğindeki dalgaları ışın oluşturma yoluyla doğrudan telefona iletiyor” ifadeleri kullanıldı.

XIAOMİ HIZLI ŞARJ CİHAZINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Şirket yeni teknolojisini sosyal medydadan duyurduğu açıklamasında “Bu bir bilim kurgu değil, teknoloji” notunu düştü.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu