GündemManşetMedya

Yabancı basın Reina katliamcısının yakalanmasını nasıl gördü?

Dün gündeme bomba gibi düşen İstanbul Reina saldırganının yakalanması haberi dünya basınında da büyük yankı buldu. Yılbaşı gecesi İstanbul’un gözde eğlence mekanlarından Reina’da hain bir terör saldırısına imza atan terörist Abdülgadir Masharipov, İstanbul Esenyurt’ta saklandığı evde sağ olarak kıskıvrak yakalandı. Yabancı basın teröristin yakalanması haberine bültenlerinde ve sosyal medya hesaplarında yer verdi…

Reina’da 39 kişiyi katleden ve 16 gün kaçan Reina katliamcısı dün akşam gerçekleştirilen operasyonla birlikte Esenyurt’ta kaldığı lüks bir sitede ele geçirildi. Birçok yabancı ajans haberi son dakika olarak yayınladı.

Yabancı Basında Reine katliamcısının yakalanması böyle yankı buldu!

Suudi Arabistan’ın resmi devlet kanalı El-Arabiya, “Yılbaşında katliam yapan kişi tutuklandı” şeklinde haberi son dakika olarak duyurdu.

“Katar finanslı El-Cezire, “Türkiye, yılbaşında saldırısını yapanı yakaladığını açıkladı” başlığıyla servis ettiği haberinde operasyonun detaylarına ilişkin bilgi verdi.

Uluslararası haber ajansı Reuters, “Yeni yılda katliam yapan saldırgan yakalandı” ifadesiyle servis ettiği haberini Türk medyasına dayandırdı.

ABD gazetesi New York Times (NY Times), “İstanbul’da yılbaşında kanlı saldırıyı yapan kişi yakalandı”

ABD’li yayın kuruluşu CNN International olayı son dakika vererek, “İstanbul polisi, yılbaşı saldırganını tutukladı.” diye yazdı: “İstanbul polisi yılbaşı gecesi bir gece kulübünde 39 kişiyi öldürmekle suçlanan adamı yakaladı”

Independent gazetesi “İstanbul’daki yılbaşında düzenlenen saldırının şüphelisi yakalandı.”

The Guardian gazetesi haberi “Türk yetkililer, İstanbul gece kulübü saldırganının gözaltına alındığını söylüyor” başlığıyla duyurdu.

The Telegraph gazetesi, “Yılbaşında gece kulübünde 39 kişiyi öldüren saldırgan Esenyurt ilçesinde yakalandı.”

Washington Post gazetesi, “İstanbul’daki gece kulubünde 39 kişiyi öldüren saldırgan yakalandı”

Al Jazeera English haberi , “Istanbul’da gece kulübü saldırganı yakalandı”

İngiliz yayın kuruluşu BBC, saldırganın yakalandığını manşetten “İstanbul’da 39 kişinin öldüğü katliamın baş şüphelisi Abdulkadir Masharipov yakalandı” başlığıyla verdi.

Alman Bild gazetesi de manşetten verdiği haberinde “Polis gece kulübü suikastçısını tutukladı”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı