TeknolojiYaşam

Yabancı dil bilmeyenlere Skypte’an gerçek zamanlı çeviri artık her yerde!

Skype gerçek zamanlı çeviri özelliği artık mobil ve sabit hatlarda da kullanılabilecek. 2014 yılında sadece Skype’tan Skype’a yapılan çağrılar için, gerçek zamanlı çeviri özelliği Windows 10 Skype Preview’de kullanılıyordu. Artık SKYPE çeviri özelliğini mobil ve sabit hatlarda kullanabilmenin rahatlığı ile yabancı dil bilmediği halde uluslararası görüşmeler yapması gerekenlere büyük kolaylık geliyor.

Skypetan anında istediğin dilde simültane çeviri 

Skype’ın gerçek zamanlı çeviri özelliğinde; önce konuşmacıların sesleri kaydediliyor ve arıdnadn tercih edilen dillere, simultane tercüme ediliyor. Yani eş zamanlı çeviri gerçekleşiyor.

Hizmete erişim sağlayabilmek için ilk olarak ücretsiz olarak Windows Insider programına kayıt olmanız ve ardından servis uygulamasının son beta sürümünü yüklemeniz şart. Ardından da bakiye yükleyip uygulamanın hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

SKYPE gerçek zamanlı çeviri hangi dillerde var? 

Gerçek zamanlı çeviri özelliği İngilizce, İspanyolca, Almanca, Çince, Fransızca, Portekizce, Rusça, İtalyanca ve Arapça dillerini desteklemektedir.

Türkçe’nin de bu dillere eklenip eklenmeyeceği konusunda henüz ulaşılan bir bilgi mevcut değil.

Skype çeviri uygulamasında farklı telaffuzlardan kaynaklanan ufak tefek sorunlar olabileceği ancak bunun getirdiği kolaylık yanında çok da önemsenmemesi gerektiği vurgulanıyor.

Başa dön tuşu