Televizyon

YABANCILARIN KLİPLERİNDE OYNATMAK İSTEDİĞİ ÜNLÜLER HANGİLERİ?

emir-khalilzadeh2

Destekten TR

Görsellik, hayatın her alanında olduğu gibi müzik ve reklam sektöründe de çok uzun zamandır büyük önem taşıyor. Klipler için en az albüm yapımı kadar uzun mesailer harcanıyor. Klibi olmayan şarkının hit olması neredeyse imkansız. Bu da klip yönetmenliğini, gitgide önemi artan bir iş haline getirdi.

Destekten TR

Son zamanlarda çektiği kliplerle ilgi gören DNA İstanbul Film’in kurucusu deneyimli reklam ve klip yönetmeni Emir Khalilzadeh sanatçılardan gelen taleplerin dizilerdeki gibi dönemsel olduğunu belirtti. Khalilzadeh’nin öyküsü diğerleri gibi değil; o Türkiye’den İran’a giden bir İranlı. Türki bir anne ile İranlı bir babanın oğlu olarak İzmir’de doğdu. İran’da yedi ve dokuz yaşlarını yaşadıktan sonra Türkiye’ye geri dönmüş. Radyo Televizyon bölümünü bitirdikten sonra ünlü yönetmen Yavuz Turgul’un yanında asistanlık yapmış.

Destekten TR

KLİPLERDE DÖNEM ZAMANI

emir-khalilzadeh

Ferhat Göçer, Mustafa Ceceli, Mustafa Sandal, Gökçe, Grup Seksedört, Ferhat Göçer, Emina Sandal, Hadise, Murat Boz, Kolpa, Özcan Deniz, Müslüm Gürses, Fettah Can, Halil Sezai, Bengü, Keremcem, Şebnem Ferah ve Nev başta olmak üzere şuana kadar 200’ün üzerin de klib ve reklama imza atan, bundan dolayı sektöründe ‘Kliplerin Efendisi’ olarak bilinen Emir Khalilzadeh, televizyonlarda ve reklamlarda dönem projeleri çekildiği için sanatçıların kliplerini “dönemsel” konsept eşliğinde çektirtmek istediğini belirterek, ‘Birincisi çalıştığınız her kim olursa olsun siz işinizi iyi yapmak zorundasınız. Sanatçının beğenisi çok önemli. Çalışırken zorluk çekmemenin tek yolu, çekime başlamadan önceki toplantılarımızda sanatçıya ve reklam ajanslarına çekeceğiniz projeyi anlatmak ve anlattığımızı çekmektir. İnsanlar klip veya reklam arasında bir şekilde takip edilmeyen anlık çekimleri görmemek için can atıyor ve hemen kanalı değiştiriyor. Seri olan klipler ve reklamlar biraz daha ilgi çekmeye başladı.” diyor.

ORTADOĞULU SANATÇILARIN TERCİHİ TÜRKİYE

Başta Ortadoğu olmak üzere Azerbaycan, Çin, Makedonya, İran, Irak, Sırbistan ve birçok ülkede yayınlanan Türk dizileri ile oyuncularına olan yoğun ilgiden dolayı o bölgenin sanatçılarının da klip tercihinin Türkiye’den yana olduğunu belirten Khalilzadeh,‘‘Türk dizileri ve sanatçılarına olan ilgi bizlerin işine de yansıdı. Türk sanatçılar dışında yabancı sanatçıların  klip ve reklamlarını da çekiyoruz. Yabancı sanatçılar, İstanbul’da hatta kendi ülkelerinde tanınmış Türk oyuncularını kliplerinde oynatmak istiyorlar. Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Tuğba Büyüküstün gibi isimleri kliplerinde oynatmak için bizlerden talepte bulunan sanatçıların sayısı her geçen gün artıyor. Örneğin, Azerbaycan’ın ünlü sanatçısı Roya’nın ilk klibini çektik. İkinci klibini de İstanbul’da çekeceğiz. Ayrıca Ortadoğulu birçok reklam firmaları da bizlerle irtibata geçti. Kliplerinde ve reklamlarında mutlaka tanınmış bir Türk oyuncu ya da sanatçı olsun istiyorlar. ’dedi

emir-khalilzadeh3

KHALİLZADEH: ‘SİNEMA FİLMİ ÇEKECEĞİZ’

2004 yılında kurulan DNA İstanbul Film’in hedeflerinde sadece klip olmadığını da belirten Emir Khalilzadeh, ‘‘Selçuk Yazar, Mustafa Karadeniz projelerimizin yapımcılığını üstleniyor Hakan Fıçıcı ise genel koordinatörlüğümüzü yapıyor. Niyetimiz sadece reklam veya klip çekmek değil. Uluslararası projelere imza atmak ve tabii ki uzun metrajlı sinema filmi. Bununla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Belki Türk-Avrupa-Amerika ortak yapım bir film de çekeceğiz. Bu yaz iki sinema filmimiz var. Kanat Sesleri isimli bir senaryomuz Turvak tarafından 280 senaryo arasında birinci oldu; bu yaz onun filmini yapacağız.’ ’dedi

Ekran Kuşu

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR