Yaşam

Yağlı Boya Seti Nelerden Oluşur?

Yağlı boya seti içerisinde pek çok ürün bulunur. Bunların en başında ise tuval gelir. Tuval yağlı boya resminin yapıldığı yüzey adına verilen isimdir. Tuval yüzey alanı duralit, kontrplak, mukavva ve bez gibi malzemeden üretilir. Resmin daha sağlıklı olması açısından malzemenin daha efektli kullanılması için tuval yüzeyin astar ile kaplanması gerekir. Bu yüzden doğrudan çizim yapılmaz.

Şövale: Daha rahat çizim yapabilmek için tuvalin üzerine konulan ahşaptan yapılmış resim malzemesi olarak bilinir. Ayaklı modeli daha kullanışlı olur.

Fırça; paletle boyanın karışmasını sağlamak ve tuvalin üzerine yağlı boya ile resim yapmak için kullanım sağlayan bir malzemedir. Pek çok çeşidi bulunur. Nasıl bir fırça almak istediğinize iyi bir karar vermeniz gerekir. Bunların dışında yağlı boya çantası, yağlı boya, resim yağı, palet, vernik ve terebentin gibi pek çok yağlı boya seti içeriği bulunur.

Yağlı Boya Çeşitleri Nelerdir?

Yağlı boya seti oldukça kullanışlı malzeme içeriğinden oluşur. Yağlı boya çeşitleri üç gruba ayrılır. Stüdyo profesyonel yağlı boyalar, artist yağlı boyalar ve öğrenci tipi yağlı boyalardır. Sizde yağlı boya almak isterseniz https://www.guvensanat.com/yagli-boya-seti sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu