Yerli Dizi

Yapım şirketinden Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisi için dev hamle…4.5 milyon ödedi

Kanal D’de yayınlanacak olan ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun merakla beklenen dizisi Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisinin setinden ilginç detaylar ortaya çıktı. Kenan İmirzalıoğlu’nun yeni dizisinden bölüm başına 350 bin TL, ayda ise 1 milyon 400 bin TL kazanacağı iddia edilmişti. Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, Muhteşem Yüzyıl’ın dekorlarının yapım şirketi tarafından yeni dizide kullanılmak üzere satın alındığını yazdı.

‘MUHTEŞEM YÜZYIL’IN DEKORLARI 4.5 MİLYON TL’YE SATIN ALINDI

İşte, Milliyet gazetesi Ali Eyüboğlu’nun bugün köşesinde kaleme aldığı merakla beklenen yeni diziyle ilgili o yazısı:


Tarih kitapları, İstanbul’un fethinin 6 Nisan 1453’te başlayıp, 29 Mayıs 1453’te bittiğini yazar…

Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünü paylaştığı ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ dizisi ise Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethinden daha uzun sürdü. Çünkü O3 Medya ve Kanal D yöneticileri, ilk bölüm için üç haftada çekilen 70 dakikalık bölümü izleyip, dizinin hayal ettikleri ‘Game Of Thrones’ ayarında bir iş olmadığını görünce, her şey sil baştan oldu. Yönetmen Altan Dönmez gitti, yerine Cevdet Mercan geldi. Kanal ve yapımcının kendisinden dünya standartlarında bir iş beklediği Mercan, yeni bir sanat ekibiyle işe başladı.

Senaryoda revizyon
Sanat ekibi, Macarlar’ın yaptığı dekorları, dikilen kostümleri, yönetmen de bazı oyuncuların  performansını beğenmedi. Kenan İmirzalıoğlu’nun merakla beklenen dizisinde Gürkan Uygun(Mehmed’in arkadaşı), Selin Demiratar (Hatice), Seda Bakan (Çiçek Hatun) ve Çetin Tekindor kaldı, Metin Akpınar, Altan Erkekli ve Avni Yalçın kadrodan çıkarıldı.

Akpınar’ın yerine diziye katılacak oyuncu bulununcaya kadar – ilk beş bölüm-  ‘Akşemsettin’in sahneleri senaryodan çıkarıldı. Erkekli ve Yalçın’ın yerine diziye dahil olacak oyuncu ise birkaç güne kadar belirlenecek.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu