ManşetYerli Dizi

Yapım şirketinden Tardu Flordun’un küfür olayıyla ilgili açıklama

ATV’de yayınlanan Eve Dönüş dizisinin başrol oyuncularından Tardu Flordun ile ilgili medyada çıkan haberlere dizinin yapım şirketi kayıtsız kalmadı.

Tardu Flordun’un set ortamında sanat asistanına bağırdığı ve ağza alınmayacak küfürler ettiği yolundaki haberler medyada gündem olmuştu.

İddiaya göre Eve Dönüş dizisinin Kanlıca’daki setinde rol gereği alkol içmesi gereken oyuncu Tardu Flordun, sanat ekibinin hazırladığı alkolü dökerek bardağına gerçek içki koydu. Olaydan haberi olmayan ve sete yeni başlayan asistan, içinde alkol olan bardağı almak isteyince kıyamet koptu.

Tardu Flordun set çalışanına küfürler yağdırdı. Ağlayan sanat asistanını teselli etmek ise ekip arkadaşlarına düştü. Sözlü şiddete maruz kaldığı öne sürülen sanat asistanını kovdurmakla tehdit ettiği iddia edilen Tardu Flordun, henüz bir açıklama yapmadı.

İddialar bu yönde olunca dizinin yapım şirketi bahse konu olan olayla ilgili geniş bir açıklama yaptı. Açıklamada olayın medyaya yansıdığı haliyle gerçek olmadığı vurgulandı.

Açıklama şöyle:

EVE DÖNÜŞ DİZİSİ BASIN AÇIKLAMASI

atv’ de yayınlanan Eve Dönüş adlı televizyon dizimizle ilgili çeşitli medya kuruluşlarında yayınlanmış bulunan haberlere dair açıklamamız aşağıda yer almaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi çerçevesinde yaptığımız bu açıklamayı dikkatlerinize sunarız.

Bazı basın yayın organlarında kısa bir süre önce yer alan, dizi setimizde meydana geldiği iddia edilen, oyuncumuz Tardu Flordun ile ilgili çıkan haberlerin asılsız, gerçeklikten uzak içeriği ve oldukça da abartılı bir anlatım sergilemesi bizleri bir kez daha derinden üzmüştür.

Yapım Atölyesi olarak bizler, etik ve ahlaki değerlere sahip çıkarak, sektör içerisinde uzun yıllar boyunca yapmış olduğu her projede ilk önce insana değer veren bir firma olarak hizmet vermekteyiz. Oyuncularımızın ve set çalışanlarımızın her birinin bizim için, ayrı ayrı önemi olup, nezdimizde eşit haklara ve değerlere sahiptirler.

İlk olarak İnternet medyasında yer alan ve nahoş ifadeler kullanılarak basına yansıtılmaya çalışılan olaylar gerçek dışı ve asılsızdır. Gerçekleştiği iddia edilen olayda adı geçen oyuncumuz Tardu Flordun ve çalışanımızla konuya dair ayrıntılı olarak görüşmeler yapılmış olunup, diğer set çalışanlarımızla da tek tek görüşmeler yapılarak konu tüm hatlarıyla derinlemesine incelenmiştir. Bahsi geçmekte olan olay içerisinde, oyuncumuz ve set çalışanımız arasında küfür ve hakaret içeren bir hadise kesinlikle yaşanmamıştır. Yaşanan olay, medyada gösterilmeye çalışıldığı gibi büyük bir hadise olmayıp, gerçeklikten uzak ve asılsızdır. Diğer tüm dizi setlerinde olduğu üzere bizlerde de zaman zaman küçük olaylar meydana gelebilmektedir. Fakat aksettirilmeye çalışılan olayın aksine, set çalışanlarımız ve oyuncularımız arasında sevgi ve saygıya dayalı bir iş ilişkisi mevcut olup uyum içinde çalışılmaktadır

Her hangi bir çalışanın veya oyuncunun küfür ve hakaret içerikli tavrının bizi her zaman ve her koşulda rahatsız edeceğini ve bu tavrın hangi koşulda olursa olsun asla kabul edilebilecek bir durum olmadığını da özellikle belirtmek isteriz.

Oyuncularımız ve ekibimiz, dizinin başarısı için özveriyle çalışmalarını sürdürmekte ve bu tür kamuoyunda farklı algılamalara yol açan asılsız haberlerden dolayı da üzüntü duymaktadırlar. Siz değerli basın mensuplarının kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından yapım şirketimizin açıklamalarını dikkate almasını rica eder, iyi çalışmalar dileriz.

Yapım Atölyesi

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu