Yerli Dizi

Yapımcı Faruk Turgut’tan Vurgun dizisi itirafı…”Hatayı geç fark ettik”

Hülya Koçyiğit sunumuyla TRT2 kanalında yayınlanan ‘Film Gibi Hayatlar’a yapımcı Faruk Turgut konuk oldu. İkili, günümüz dizi sektörünü masaya yatırdı. Ünlü yapımcıdan yıllar sonra Erkan Petekkaya’nın başrolünde oynadığı Vurgun dizisiyle ilgili flaş bir itiraf geldi.

VURGUN DİZİSİNDE HATA YAPTIK

Yapımcı Turgut, TV kanallarının oyuncu konusunda zorlamaları olduğunu söyledi. Turgut, “Oyuncu iyi performans gösterdiğinde kanal yöneticileri bir sonraki projede tekrar aynı oyuncuyu görmek istiyor. Bu tür baskı var” diyerek kanalların beklentilerine dikkat çekti.

‘Hanımın Çiftliği’ dizisinin en başarılı projesi olduğunu söyleyen Faruk Turgut “Anadolu projeleri iş yapar ama yurtdışı satışları nedeniyle bu işler geri planda kaldı. Türkiye’den zengin aile işleri istiyorlar, özellikle Ortadoğu zengin yaşamı izlemek istiyor” diye konuştu.

Turgut, reyting sistemiyle ilgili soru üzerine şöyle konuştu: “Sabah reytingi heyecanla ve adrenalinle bekliyorum. Birinci olunca seviniyorsun ama bu sevinç 8 saat sürüyor. Çünkü sonraki bölümü düşünmeye başlıyorsun”.

Ünlü yapımcı ayrıca son projeleri arasında yer alan, Erkan Petekkaya’nın oynadığı “Vurgun”da hata yaptığını itiraf etti. Ünlü yapımcı bu hatayı geç fark ettiği ifade etti. Turgut, “Senaryo halkın beklentilerini karşılamadı.” şeklinde konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu