Televizyon

Yaşlı Kösem Sultan kim olacak?

Kösem Sultan dizi başladığından beri 3. kez Kösem Sultan’ını değiştiriyor. Kösem Sultan’ın orta yaş dönemini canlandıran Beren Saat diziden ayrıldı. Yerine gelecek ve Kösem Sultan’ın yaşlılığını oynayacak isim belli oldu mu?

Diziyle ilgili spekülasyonlar devam ediyorken yapımcı Timur Savcı’nın bir türlü Beren Saat ile tam anlamıyla bir anlaşma sağlayamadığı iddia ediliyor. Yine iddialara göre; Timur Savcı, Kösem Sultan’ı oynayacak oyuncuyu seçmek için ekranlarda pek gözükmeyen, 10 farklı isimle deneme çekimlerine başladı bile. Savcı’nın Muhteşem Yüzyıl’da oynayan Meryemli Uzerli gibi tanınmamış bir isimle devam etmek istediği bu nedenle de 6 bin kişi arasından seçtiği 10 kişi ile Kösem Sultan rolü için deneme çekimlerine başladığı bildiriliyor. Deneme çekimlerinden bir sonuç alınamazsa, Beren Saat’in Kösem Sultan olarak devam etmesi bekleniyor. Ancak son dönemlerde Kösem Sultan’ın Paramparça dizisinden ayrılan Nurgül Yeşilçay olacağının kuvvetle muhtemel olduğu belirtiliyor.

Beren Saat’in diziden ayrılma sebebinin de anlaşmazlık değil; Beren’in yaşlandırılmak istemediği de gelen fısıltılar arasındaki yerini alıyor.

Dizideki Kösem Sultanlar kimdi?

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde; Kösem Sultan’ın çocukluktan gençliğe geçiş dönemini Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandırmıştı.

Orta yaş Kösem Sultan rolünü ise Beren Saat oynamış, ancak izleyiciler tarafından Beren Saat’in bu rol için fazla genç kaldığını söyleyenler ile role adapte olmadığını belirten eleştiriler epeyce basında ve sosyal medyada yer almıştı.

Son dönem Kösem Sultan Nurgül Yeşilçay olacak deniyor. Gelişmelerin takipçisi olmaya devam ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu