Magazin

Yavuz Bingöl için karar çıktı

Yavuz Bingöl’e intihardan kurtardığı Ahmet G. tarafından açılan şikayet hakkında karar çıktı. Ahmet G. Bingöl’ü kendisinin fotoğraflarını çekmek suretiyle ifşa ettiği iddiasıyla dava etmişti. Savcılık tarafından takipsizlik kararı verilen şikayette Yavuz Bingöl kendini nasıl savundu?

Geçtiğimiz aylarda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaşanan intihar girişimine müdahale eden ve Ahmet G. isimli şahsı intihardan vaz geçirten ünlü şarkıcı Yavuz Bingöl bizzat o şahıs tarafından dava edilmişti.

Ünlü şarkıcı rol aldığı dizinin Beykoz Kundura Fabrikası’nda kurulan setine gitmeye çalışan Bingöl o sırada bir gencin köprüdeki intihar girişimine tanık olunca insanlık gereği müdahele etmeye çalışmıştı. Ahmet G. isimli kişiyi ölümden döndürmek için aracından inerek, yanına giderek yaklaşık 10 dakika dil döken Bingöl asıl şoku kendisine dava açılınca yaşadı. Depresyona girdiği öğrenilen ve bu nedenle intihar etmeye çalışan Ahmet G. ile yaşanan o anları anlatan Bingöl, “Çok bir şey yapmadım. İntihar girişimi olduğunu öğrenince inip bakmak istedim. Hayranım olduğunu söyledi. Beni görünce sakinleşti. Dizi setine geç kaldık ama hayat kurtardık” şeklinde anlatmıştı.

Sabah’ın haberine göre intihara kalkışan Ahmet G., geçtiğimiz günlerde savcılığa başvurarak Bingöl hakkında iddialar ortaya attı. Bingöl’ün kendisini intihardan vazgeçirmediğini iddia eden Ahmet G.; ünlü türkücünün yanındaki şahsın ise korkuluklara çıkarken fotoğrafını çekip kendisini ifşa ettiğini ileri sürerek Yavuz Bingöl’den şikayetçi oldu.

İşte Yavuz Bingöl’ün ifadesi

Yürütülen soruşturmada Yavuz Bingöl ifade verdi. Ünlü sanatçı, olay günü korkuluklara çıkarak atlamak üzere olan şahsı görünce duruma müdahale etmek için durduğunu anlattı. İfadesinde Ahmet G.’nin kendisini gördüğünde “Yavuz baba, senin türkülerinle büyüdüm” diyerek intihar etmek istediğini söylediğini belirtti. Polisin kendisini uyarması sonrası olay yerinden ayrıldığını söyleyen Bingöl, “O kişinin beni neden şikayet etiğini anlamadım. Ben ona yardım edebileceğimi, hayatı sevmesi gerektiğini söyledim” diyerek suçlamaları reddetti. Yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, Bingöl’ün ünlü biri olduğunu, yoldan geçen vatandaşların fotoğrafını çekmiş olabileceğini belirterek ünlü şarkıcının olayda kusursuz olduğuna karar verdi ve soruşturmayı takipsizlikle sonuçlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR