Gündem

“Yayın öncesi Küçükkaya ve İmamoğlu görüştüler mi?” sorusuna İsmail Küçükkaya’dan açıklama

Nagehan Alçı’nın Habertürk ekranlarında Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya’nın tarihi canlı yayın öncesinde görüştüğü yönünde iddiaları üzerine  İsmail Küçükkaya canlı yayına telefonla bağlanarak açıklamada bulundu.

“YAYIN ÖNCESİ GÖRÜŞTÜLER” İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

İsmail Küçükkaya ile Ekrem İmamoğlu’nun canlı yayın öncesi Taksim’de The Marmara Oteli’nde görüştükleri iddiası medya kulislerini hareketlendirdi. Buluşmayı İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun da doğruladı. Diğer danışmanlar Necati Özkan, Şükrü Küçükşahin’in de olduğu görüşmeyle ilgili Ongun, “Küçükkaya, yayının formatı ile ilgili bizimle ve Binali Yıldırım’la konuşmak istediğini iletti.Perşembe günü The Marmara Hotel’de basın toplantısı sonrası buluştuk” dedi.

Buluşmada Küçükkaya’nın 15’er soru soracağını, 3’er dakikalık süre tanıyacağını anlattığını kaydeden Ongun şöyle dedi: “Binali Yıldırım ile de görüşeceğini ve bir değişiklik olursa bizi bilgilendireceğini belirtti. Cumartesi aradım Küçükkaya, Yıldırım’la telefonda görüştüğünü ve ‘Neyi, nasıl sorarsan sor; sana güveniyoruz’ dediğini iletti.

” 2-3 DAKİKA SÜRDÜ

Görüşmeyi doğrulayan Küçükkaya, “İmamoğlu ile 2-3 dakika görüştüm. Yıldırım’ın danışmanları ile de görüştüm” dedi. Konu Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın programında enine boyuna tartışıldı. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İsmail Küçükkaya’nın canlı yayına bağlanıp anlattıkları ile Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş’ın anlattıkları arasında farklı olunca stüdyoda hararet adeta tavan yaptı.

Tartışmanın alevlenmesi üzerine ortak yayına bağlanan Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş, Küçükkaya ile programla ilgili bir araya geldiğini; ancak bu görüşmede içeriğe ilişkin bir şeyin konuşulmadığını söyledi.

İKİNCİ GÖRÜŞMENİN BİLGİSİ NEDEN VERİLMEDİ?

Bu süreç sonrası bir kez daha “Küçükkaya-İmamoğlu görüşmesinin” gerçekleştiği bilgisinin kendilerine iletildiğini söyleyen Sertbaş, bunun üzerine ikinci kez telefonla Küçükkaya’yı arayarak aynı görüşmenin neden Binali Yıldırım ile gerçekleşmediğini sorduğunu ifade etti.

KÜÇÜKKAYA CANLI YAYINDA NELER SÖYLEDİ?

Görüşme iddialarının alevlenmesi üzerine Habertürk’e telefonla bağlanan İsmail Küçükkaya, böyle bir konuyu bir adayın danışmanıyla siyasi hesapları için tartışmaya girmeyeceğini söyledi. Görüşmelerden her iki tarafın kurmaylarının bilgisinin olduğunu ifade eden Küçükkaya, Sertbaş’ın iddiasıyla ilgili olarak kendisini şu ifadelerle savundu:

“Ben ikisinin kurmaylarıyla görüşmeler yaptım. Ömer Sertbaş’la en son bir konuşma yaptım. İşleri şekillendirdim, format sonra iki tarafı bilgilendirdikten sonra Ömer Sertbaş’a bu sorular verildi, verilmedi diye tartışmalar var. Binali Yıldırım’la da konuştum. Çerçeve ve format konusunda itiraz yok. Başka bir görüşmeme gerek yok dedim. Doğru söylüyorsun dedi. Ezcümle ben bütün Türkiye’nin gözünün açık bir şekilde izlediği bir açık oturum yaptım, yüzde yüz adil, yüzde yüz eşit bir moderasyon yaptım. En son Binali Yıldırım’a da sordum, olabildiğince adilsin dedi.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu