Kültür-Sanat

Yayıncılıkta İyilik Hareketi yaygınlaşıyor

Yazar, yayınevi ve kitapseverlerin iş birliği ile eğitim, sağlık, yurtiçi ve yurtdışı insani yardım gibi birçok farklı alanda iyilik hareketi başlatıldı.

Nefes Yayınevi, Tuti Kitap ve Genç Tuti bünyesinde “İyilik Yayıncılığı” adı altında ilk defa dünya çapında bir sosyal sorumluluk kampanyası başlatıldı. Bu kampanya çerçevesinde “İyilik Yayın” logosu bulunan kitaplardan, elde edilen gelirin bir kısmıyla çeşitli iyilik hareketlerine katkı sağlanıyor.

Bugüne kadar yapılan kampanyalardan farklı olarak, yazar telif hakkı üzerinden, yayınevi satışlarından ve kitapseverlerin iş birliği sayesinde, herkesin katkısıyla yürütüldüğüne dikkat çekiliyor.

Yayıncılıkta iyilik hareketini başlatan yayınevlerinden Nefes Yayınevi Genel Müdürü Hasan Kerim Güç; başlatılan sosyal sorumluluk kampanyası ile eğitim, sağlık, yurtiçi ve yurtdışı insani yardım gibi birçok farklı alanda destek sunacaklarını söyledi.

Pandemi sürecinin en büyük öğretisinin birlik olmayı başarmak olduğuna dikkat çeken Güç; uzaktan eğitim için bilgisayar desteği, sağlık alanında çalışacak öğrencilere hemşire bursu verdiklerini, bu dönem iyi projelere imza atan birçok vakıf ile iş birliği yaptıklarını belirtti. Elden ele yayılan iyilik sayesinde okurların kitaplarına, ihtiyaç sahiplerinin de gerekli yardımlara ulaşmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu