Gündem

Yazar Azra Kohen’in koronavirüs açıklamasına çok sert tepkiler

Habertürk TV’de Oylum Talu’nun programına görüntülü olarak bağlanan Azra Kohen’in koronavirüs ile ilgili açıklamaları tepki çekti. Yazar Azra Kohen’e  sosyal medyadan da tepkiler gecikmedi.

SOSYAL MEDYADAN “SORUMSUZLUK” TEPKİLERİ GELDİ

Yazar Azra Kohen, Habertürk kanalında Oylum Talu’nun programında kendisini psikolog olarak tanıttı. Kohen’in koronavirüsle ilgili anlattıkları ise sosyal medyadan “sorumsuzca açıklamalar” şeklinde tepkilere neden oldu.

Kohen’in tepki çeken koronavirüs açıklamasında şunları kaydetti:

“Biz söylenenlere değil delillere bakmak zorundayız. Delillere baktığımız zaman Wuhan’dan giden uçakta virüs bir anda beyine gitmekten vazgeçmez. Yani, beyine gitmekten vazgeçeyim de ciğerlere gidip oksijeni keseyim diye bir evrim yoktur. Doktorlar, böyle bir evrim vardır çünkü virüs bulunduğu, konakçı olduğu yapıyı yok etmek istemezler diyor. Bunun delili nerede? Virüs, fotoğrafı çekilemeyen çok küçük bir yapı. Bu, delili olmayan, bir insanın teorisi. Bana bunu kimse delille açıklama yapamaz. Bu, insan zihninde bağlama yaparak ürettiği şeylerden birisi. Benim delilim nerede? Çin’de çıkan virüsle şu anki virüs arasında çok ciddi farklar var. Bakın bir gemi vardı. Burada bir çok insan virüs kaptı. O gemi ile Wuhan arasındaki ortak noktayı bulun.”

AZRA KOHEN’İN AÇIKLAMALARINA TEPKİLER

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Özlem Kayım Yıldız, Habertürk canlı yayınında korona virüsle ilgili konuşan psikolog Azra Sarızeybek Kohen’e sosyal medya hesabından “Cehalet çok fena, aşırı özgüvenli cehalet daha da fena” şeklinde tepki gösterdi.

AYLİN ASLIM: “YETTİNİZ ARTIK”

Müzisyen yorumcu Aylin Aslım ise Azra Kohen’e tepki göstererek; “İnanılmaz bir kibir bu! Hayır, insanlar yaşam mücadelesi verirken, hayatlar alt üst olurken TV’ye çıkıp saçmalayamazsınız. Bir kişinin bile size inanıp kafası karışsa, bu işi hafife alsa ve hastalansa sorumlusunuz. Bu artık suç ve alet herkes sorumlu tutulmalı. Yettiniz artık.” şeklinde paylaşım yaptı.

İşte Aylin Aslım’ın dikkat çeken o paylaşımı:

Azra Kohen’in Habertürk TV’de tepki çeken o açıklaması:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu