GündemYaşam

Yazar Beki İkala Erikli’yi öldüren kadın yakalandı

“Meleklerle Yaşamak” kitabıyla ün kazanan ve geçen Perşembe günü bir cinayete kurban giden yazar Beki İkala Erikli’yi ofisinin bulunduğu apartmanda 3 kurşunla öldüren kişinin kimliği belirlendi. Yazar Erikli’yi öldüren kişinin 31 yaşındaki Sinem Koç(31) olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Kabataş’ta ofisinin bulunduğu apartmanda yaşam koçu ve yazar Beki İkala Erikli’yi (48) silahla vurarak öldüren kişinin kim olduğu kamera görüntülerinin ardından yapılan teknik çalışmayla belirlendi. Sinem Koç (31)  dün akşam yakalandı. Cinayet Büro dedektiflerinin yaptığı araştırmaya göre, Erikli önceki gün saat 17.00 sıralarında dışarı çıktı. Güvenlik kamerası kayıtlarına göre bu sırada sokağa giren Sinem Koç, Erikli’nin işyerinin adresini sordu. O sırada restorandan çıkıp akşam vereceği seminer için kuaföre giren Erikli’yi gören Koç, kuaförün yakınlarında bir süre bekledi.

ERİKLİ KATİLİYLE ASANSÖRÜN ÖNÜNDE GÖZ GÖZE GELDİ

Koç, daha sonra Erikli kuaförden çıkmasını beklemeden ofisinin bulunduğu apartmana seminere katılmak için gelen kadınlarla birlikte girdi. Kadınlar asansöre beklerken Koç, merdivenlere gitti ve gizlenerek beklemeye başladı. Koç, apartmana giren ve asansöre yönelen Erikli ile göz göze geldikten sonra yürüyüp, arkasından bir el ateş etti. Yere yığılan Erikli’ye iki el daha ateş eden Koç kaçtı.

 

SALDIRGAN TAVIRLARIYLA DİKKAT ÇEKTİ

Cinayetten 26 saat sonra yakalanan Sinem Koç, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Koç’un psikolojik durumunun iyi olmadığı ve gözaltı sırasında saldırgan tavır sergilediği kaydedildi.

SİNEM KOÇ: “KİTAPLARI DENGEMİ BOZDU”

Cinayet şüphelisinin Sinem Koç (31) olduğunu belirleyen polis, teknik takip sonucu dün otomobiliyle Küçükçekmece’deki evine gittiğini tespit etti. Küçükçekmece’de otomobili durduran polis, Koç’u gözaltına aldı. Suç aleti 9 mm çaplı tabanca da otomobilde bulundu.

4 yıl önce eşinden ayrıldıktan sonra annesiyle kalan Koç’un, “Kitaplarını okuduktan sonra akli dengem bozuldu. Kitaplarında meleklerden bahsediyordu. Ne meleği, kendisi bir şeytan. Başkalarına zarar vermesin diye öldürdüm” dediği ileri sürüldü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu