Magazin

Yazar Cemile Bayraktar ve Yıldıray Oğur’dan Şevval Şahin’in linç edilmesine tepki!

2018 Türkiye Güzel Şevval Şahin’in CNN Türk kanalında programı terk etmesinin yankıları devam ediyor. Yayını terk etmesinin ardından açıklama yapan Şahin, orada olmasının nedeninin sosyal sorumluluk projesi olduğunu dile getirmiş, sonrasında beklemediği sorular karşısında CNN Türk stüdyosunu ter etmişti. Şevval Şahin’e bir dönem Yeni Şafak gazetesinde de yazarlık yapan yazar Cemile Bayraktar’dan destek geldi.

Bayraktar, sosyal medya Twitter’dan yaptığı açıklamada Şevval Şahin’e yönelik olumsuz kampanyaya tepki göstedi. Bayraktar, konuyla ilgili olarak “Kızın işi mankenlik, zaten Türkiye’de büyümemiş, ‘sosyal sorumluluk projesi için gittim’ diyor… tutup ‘İstiklâl Marşı oku!’ demişler, kınanması gereken dürüst olmayan programcılar Şevval Ş. değil. Bırakın bu ucuz şovları artık… seviyesizlik diz boyu, onu dert edinin.” şeklindeki açıklamasıyla programın sunucularını hedef aldı.

Cemile Bayraktar

CNN Türk programında Sorgu Sual adlı programa konuk olan Şevval Şahin, istiklal marşını okunması istenmiş, “Türkiye’nin kaç bölgesi var, “Fahrettin Koca kimdir?” gibi sorulara muhatap olmuştu.

Programı ter etmesinin ardından açıklama yapan Şevval Şahin, “6 yaşımdan bu yana İngiltere’de büyüdüm. Bazı konuları bilmemek beni daha az Türk yapmaz. O programa sosyal sorumluluk için katıldım, kandırıldım. Dava açıyorum” dedi.

İşte Cemile Bayraktar’ın Şevval Şahin’e destek çıktığı o paylaşımı:

YILDIRAY OĞUR: “…BUNLARI SORAN UKALA ARKADAŞI LİNÇ EDEBİLİRSİN”

Öte yandan Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur’dan da benzer bir tepki geldi. Oğur, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Değerli sosyal medya, yine yanlış, zayıf bir insanı linç ediyorsun. 6 yaşında İngiltere’ye gitmiş, anadili İngilizce, yeni Türkiye’ye gelmiş. Onun yerine cehalet avcısı edasıyla bu durumdaki genç bir kıza bunları soran ukala arkadaşı linç edebilirsin…”

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu