Medya

Yazar Şule Yüksel Şenler hayatını kaybetti

İslami camiada saygın bir yeri olan gazeteci-yazar Şule Yüksel Şenler, yaklaşık sekiz aydır tedavi gördüğü Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde bugün yaşamını yitirdi. Şenler’in, cenaze törenine ilişkin bilginin daha sonra paylaşılacağı belirtildi.

Şenler, özellikle başörtüsü konusunda konferansları ve kitaplarıyla 1960 ve 70’li yılların öne çıkan yazarlarından olmuştu. Şenler‘in yazdığı, “Huzur Sokağı” romanı, “Birleşen Hayatlar” adıyla Yeşilçam’a taşınmış, başörtüsü konusu ilk kez sinemada kendisine yer bulmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Şenler‘in hayatını kaybetmesine ilişkin olarak Twitter hesabından başsağlığı mesajı paylaştı.

Erdoğan, ”Başörtüsü mücadelesinin öncü isimlerinden, ömrünü gençliğin şuurlandırılmasına adayan değerli yazar Şule Yüksel Şenler Hanımefendi’nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu