Medya

Yazılı basından ümidini kesen Fehmi Koru’dan yeni haber sitesi

Gazeteci-yazar Fehmi Koru, yazılı basından uzun süredir uzaktaydı. Koru, en son Habertürk’te yazıyordu. Değişik gazetelerde uzun yıllardır yazan Fehmi Koru, kendi haber sitesini kurduğunu açıkladı. Koru, sosyal medya hesabından yeni sitesinin tanıtımını takipçileriyle paylaştı.

Ocakmedya.com adlı sitenin nasıl bir içeriğe sahip olacağına Fehmi Koru, Taha Kıvanç imzasıyla kaleme aldığı yazıyla verdi. Yayın hayatına başlayan siteye yeni köşe yazarlarının katılması bekleniyor.

Fehmi Koru, kişisel sosyal medya hesabından yeni siteyi;  “Bugün 1 maceraya daha atılıyor ve internet gazetemiz OCAK’ı sizlere sunuyoruz. Haber/yorum/araştırma için OCAK…” ifadeleriyle duyurdu.

Yeni internet sitesinde kimlerin yazacağı merak ediliyor.

FEHMİ KORU KİMDİR?

İzmir Yüksek İslâm Enstitüsü’nden (bugünkü 9 Eylül Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi) 1973 yılında mezun oldu. ABD’de Harvard Üniversitesi’nin Ortadoğu Araştırmaları Merkezi’nde yüksek lisans yaptı. Londra’da 15 ay, Şam’da bir yıl boyunca dil eğitimi aldı.

1980-82 yılları arasında ABD, Massachusetts Institute of Technology’ Üniversitesi’nin Uluslararası Araştırmalar Merkezi’nde araştırmacı olarak iki yıl süreyle bulundu.

1985-86 yıllarında Devlet Planlama Teşkilatı’nda İslam Ülkeleri Ekonomik İşbirliği Başkanlığı’nda danışman olarak çalıştı. 1984 yılında Milli Gazete’nin bir dönem genel yayın yönetmenliğini yaptı.

1986 yılında Zaman gazetesinin kuruluşundan itibaren önce genel yayın yönetmenliğini daha sonra da gazetenin başyazarlığını ve Ankara temsilciliğini yaptı.1999 yılında Ankara temsilcisi olarak Yeni Şafak gazetesine katıldı ve 2010 yılına kadar gazetenin aynı zamanda başyazarı oldu. Daha sonra 2011-2014 Star ve Habertürk 2014-2016’da Habertürk  gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu