ManşetMedya

Yeni Akit Genel Yönetmeni Kadir Demirel neden öldürüldü?

Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel’in damadı tarafından bıçaklanarak öldürülmesi gündemde şok etkisine sebep oldu. Damadı tarafından öldürülen Kadir Demirel cinayetinin arkasındaki sır merak ediliyor. Kadir Demirel neden öldürüldü? Katil zanlısı damat yakalandı mı?

Sabaha karşı hayatını kaybeden Kadir Demirel, kızının eşi tarafından bıçaklanılarak öldürüldü. Demirel’in kızının da ağır yaralandığı olay sonrasında damat Cemil Yavuz Karanfil’in de kaçtığı bildirilmişti.

Son dakika!.. Damat polise teslim oldu!

Kayınbabası Kadir Demirel’i bir eşiyle yaşadığı bir tartışma sonucunda barıştırmak için araya girdiğinde bıçaklayarak öldüren damat Cemil Yavuz Karanfil’in önce kaçtığı sonra da polise teslim olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcısının ve polisin olay yerindeki çalışmaları devam ediyor. Yapılan ilk incelemelerin ardından Kadir Demirel’in cesedi Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Hastaneye kaldırılan Esma Karanfil’in ise tedavisi devam ediyor.

Kadir Demirel Kimdir?

1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. 2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasımı’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın Kurulu Üyesi olarak göreve başladı. 14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu