Medya

YENİ ŞAFAK GAZETESİ’NİN ALİ MURAT GÜVEN ALERJİSİ!

Yeni Şafak gazetesi ilginç bir sansüre imza attı. Yeni Şafak, uzun yıllar gazetede sinema sayfası hazırlayan ve önemli haberleriyle gündeme gelen Ali Murat Güven’in fikir babalığını yaptığı Üsküdar Belediyesi ve Sinemerkez Akademi’nin ortaklaşa tertip ettikleri ünlü sinema yönetmeni Yücel Çakmaklı’yı anma etkinliğine yer verirken organizasyonda konukların ayarlanmasından moderatörlüğe varıncaya kadar önemli görev üstlenen Ali Murat Güven’i adeta yok saydı.

Etkinliği haber olarak verirken Ali Murat Güven’i metinden adeta cımbızla çekip alan gazete, böylece ilginç bir sansüre de imza atmış oldu.

Hatırlanacağı gibi yaklaşık bir yıl evvel gazetenin genel yayın yönetmenliğine getirilen İbrahim Karagül  ile Ali Murat Güven arasında sert bir gerginlik yaşanmış sonrasında ise Ali Murat Güven, yaklaşık 15 yıl çalıştığı Yeni Şafak’tan ayrılmak zorunda kalmıştı.

MEDYABEY/ÖZEL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu