ManşetMedya

Yeni Yüzyıl yayın hayatına dijital olarak devam edecek

İsim hakkını Okay Gönensin’den alınarak 5 Kasım 2015’te “Türkiye Hepimizin” sloganıyla yayın hayatına başlayan Yeni Yüzyıl gazetesi kâğıt baskıya veda etti. Gazete son baskısına ” Bu bir veda değil Fatiha’dır” manşetiyle çıktı.

Av. Mansur Topçuoğlu’nun kurucusu olduğu Yeni Yüzyıl gazetesi yazılı basına veda etti. Yeni Yüzyıl, yayın hayatına dijital olarak devam edecek.

Destekten TR

Yayın hayatını dijitalde sürdürme kararı alan gazete, son kağıt baskısında “Bu bir veda değil, bir Fatiha’dır” başlığıyla çıktı. Gazetenin sürmanşetinde yönetimine kayyum atanan Haliç Üniversitesi’nin de Mütevelli Heyeti Başkanı da olan Yeni Yüzyıl’ın sahibi Mansur Topçuoğlu’nun konuyla açıklaması şöyle:

Destekten TR

“AK Parti sosyolojisi içerisinde yer alan, AK Parti’nin doğrularını destekleyen bireysel bir Müslümanım. Sosyolojik olarak Arap kökenli bir Mardinliyim. Diyarbakır’da doğdum. Kürt kültürüyle büyüdüm. Laz kızıyla evliyim. İstanbul’da Türk kültürüyle yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.

Destekten TR

 

Politik olarak Müslüman demokratım. Adaletli, hakkaniyetli, demokratik, çoğulcu, katılımcı, farklılıklara saygılı, özgürlükçü, kimliğinden ya da inancından dolayı yaşam tarzından taviz vermek zorunda kalmayan, kimliğini ve inancını açıkça ifade edebilen, birlikte yaşayabilen bir Türkiye hayaliyle bu gazeteyi çıkardım. Çünkü, yeni-yuzyilTürkiye’nin herkese eşit mesafede durabilen, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilen, hukukun temel ilkelerine bağlı, evrensel gazetecilik ilkelerine ve ifade özgürlüğüne saygılı, toplumun her kesimini kucaklayan bir gazeteye ihtiyacı olduğuna inandım.

Bu nedenle 5 Kasım 2015 günü ‘Türkiye Hepimizindir’ diyerek sizlerle buluştuk. Okurlarımızdan gelen pozitif telkinler, bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Şimdi hayal ettiğimiz bu Türkiye’yi kurmak için birlik olmanın zamanı.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR