Medya

Yenisöz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer Oda TV’ye yüklendi

Yenisöz gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Yazarı Kemal Özer, Oda TV’ye ağır ifadelerle yüklendi. Oda TV, Yenisöz gazetesinde yer alan bir haberi manşete taşıdı. Haberle birlikte yapılan yorumları mesnetsiz ve yalan olarak değerlendiren Kemal Özer,  söz konusu haber dolayısıyla Oda TV’yi kıyasıya eleştirdi.

“İşte, Oda TV’nin karanlık Yüzü” başlıklı yazısında Kemal Özer, Oda TV’de yer alan yazıyla ilgili öne sürülen iddialara tek tek açıklama yaptı ve Oda TV’de yer verilen yazıdaki “yalan” olarak nitelediği konuları yazdı.

İşte, Kemal Özer’in Yenisöz’de yayınlanan ve Oda TV’yi ağır eleştirdiği o yazı:

**************************

Dünkü manşetimizi haberleştiren Odatv adlı site “Darbeye zemin hazırlayan kararın altında Erdoğan’ın imzası mı var?” diye manşet attı.

Haber yaparken her zaman yaptığı gibi bir dizi yalan ve iftirayı sıraladı.

YALAN 1

Yalancı, provokatör Odatv adlı site, gazetemizin “Erdoğan’ın akıl hocası” olarak nitelediği Kadir Mısıroğlu’na ait olduğunu yazdı.
Muhterem Kadir Mısıroğlu ağabey, Saygıdeğer Başkan’ımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin ‘akıl hocası’ mıdır orasını bilemeyiz. Bunu Oda tv de bil(e)mez. Çünkü bunu bilmeye ne akılları, ne de kapasiteleri yeter. Onlar sadece kendilerine üfürüleni yazar. O da bilgi değil, zandır.

Gazetemizin sahibi künyesinde yazılıdır. Okuma yazma bilenler alır okur ve öğrenir. Üfürerek, yalan haber yazarak ancak Odatv gibi rezil olunur.

YALAN 2

Odatv namlı tahripçi, tahrikçi ve karanlık site, tarihçi Kadir Mısıroğlu’nun başyazarımız olduğunu yazmış. Başyazarımız olsa şeref duyacağımız Kadir Mısıroğlu başyazarımız değildir. Sadece zaman zaman makalelerini telifsiz olarak tefrika ediyoruz o kadar.

YALAN 3

Oda tv arşivine baksa ‘İslamcı medyanın Hükümeti eleştiremeyeceğini’ 40 kere yazdığını görür. Biz yanlış olduğunu düşündüğümüz bir haberi yayınlayınca da hemen konuyu çarpıtarak, iktidarla bizi karşı karşıya getirmek gibi bir terbiyesizliğe yönelmektedirler.

AK Parti yanlış yapamaz mı? Yapar!
AK Parti yanlış kararlar alamaz mı? Alır!
AK Parti’ye vahiy mi geliyor? Hayır!
AK Parti’nin böyle bir iddiası mı var? Yok!
AK Parti, CHP mi ki eleştirilemesin? Değil. Zira ülkemizde ne 1950 öncesi tek parti faşizmi hâkim, ne böyle bir arzu var.
Biz gazeteciyiz, Odatv gibi fırsatçı ve ifsatçı değil.

Biz bizden olanın hatasını gördüğümüzde onu dostça uyarırız, Odatv gibi saldırmayız.

Biz doğru yapanın doğrusuna bizimle aynı düşünce veya inanç grubundan değil diye görmemezlikten gelmeyiz. Odatv gibi iyi ve doğru davranışına saldırmayız, fesat konusu yapmayız.

Biz Bakara 120’de beyan buyrulanın bilincinde ve Hucurat 6’daki ikazın izindeyiz. Hiçbir zaman ODATV gibilerin tahriklerine kapılmaz, yalanlarına itibar etmeyiz.

Bu durumda ODATV gibi müfsid sitelerine düşen şey, karanlık araçlarını yalamak düşüyor.

BU ÜLKE SARHOŞ SOFRALARINDAN İDARE EDİLMİYOR

Recep Tayyip Erdoğan dünyanın en önemli devletinin Reisi’dir. Dilediği herkesle her konuyu istişare eder. Nihai kararını verir ve tatbik eder. Devletin sarhoş sofralarından idare edilme devri çok gerilerde kaldı.

Zira bu devlet artık akılla, bilgiyle tarihi tecrübe ve dünyanın geleceği göz önünde bulundurularak idare edilir, kararlar verilirken her zümreden insanla istişare edilir.

Yeni Söz gazetesi millet ve onun inancının müdafiidir. Yanlış olduğuna inandığını haber yapar.

Birileri gibi İngiliz’e çanak tutmaz. Bâtıla öykünmez. Hakkı üstün tutar. Doğru olduğuna inandığını haber yapar. Devleti yönetenleri bilgilendirir. Maksadı odatv gibi aşağılamak, kışkırtmak, ona buna kara çalmak, yalan yazmak değildir.

Böyle olmayı Odatv’cilere de tavsiye ederiz ama onlar bunu be-ce-re-mez-ler!

Bunu anlamak için tercih ettikleri logoya bakmak yeterli!

ODA TV NE YAZMIŞTI?

İşte, Oda TV’deki Kemal Özer’in ağır eleştirilerine neden olan o yazı için Tıklayın

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu