Medya

Yerel seçimler için Türkiye’ye gelen İngiliz Morning Star editörü Sweeney sınır dışı edildi

İngiliz Morning Star gazetesinin editörü Steve Sweeney'in yerel seçimleri izlemek üzere Türkiye'ye giriş yaparken gözaltına alındığı öğrenildi.. Gözaltında bir gece geçiren Sweeney'in Cuma günü sınır dışı edildiği haber veriliyor.

Morning Star gazetesinin dış haberler editörü Steve Sweeney’in Türkiye’deki yerel seçimleri izlemek üzere ülkeye giriş yaparken gözaltına alındığı sonrasında ise sınır dışı edildiği öğrenildi. Olay, Morning Star’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamayla ortaya çıktı.

SINIRDIŞI KARARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Perşembe sabahı Londra’dan kalkan uçaktan indikten sonra gözaltına alınan Sweeney, geceyi nezarethanede geçirdi. Sonrasında Cuma sabahı sınır dışı edildi. İngiliz editörün yerel seçimleri doğu ve güneydoğu illerinde takip etmek üzere ülkeye giriş yaptığı ifade ediliyor.

Morning Star gazetesinin resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada Sweeney Cuma günü öğle saatlerinde ülkesine geri döndüğü kaydedildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu