Magazin

Tarık Akan’ın sağlık durumuyla ilgili son haberler nasıl?

Akciğer kanseri nedeniyle büyük sağlık sorunları yaşayan Yeşilçam’ın tüm zamanlarının en yakışıklı aktörü Tarık Akan’ın sağlık durumu ile ilgili yaşanan son dakika gelişmelerini sizlerle paylaşıyoruz. Tarık Akan hastaneye mi kaldırıldı yoksa evde mi? Tarık Akan’ın sağlık durumu nasıl? Soruların cevabını Tarık Akan ilk ağızdan bakın nasıl yanıtladı…

Tarık Akan hastaneye kaldırıldığı iddialarının üzerine ilk ağızdan açıklama yapma gereği duydu. Ünlü jön Tarık Akan, Hürriyet’e “Şu anda evimde dinleniyorum. Yoğun bakımda olsam nasıl sizinle nasıl konuşurum. Tedavim normal sürecinde devam ediyor” diyerek sevenlerinin yüreğine su serpti.

Önceki haberlerde Tarık Akan’ın 15 gün boyunca hastanede kaldığı, tedavisinin devam ettiği bildiriliyordu. Edinilen bilgilere göre usta sanatçının moralinin yerinde olduğu, kendini iyi hissettiği belirtiliyor.

Tarık Akan kimdir?

3 Aralık 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Tarık Akan, Türkiye’de icra edilen sinema sanatının en önemli isimlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk öğrenimini ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünü kazanmış ve bu bölümden de başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Mezun olma sürecine kadar da işportacılık ve bunun gibi birçok farklı işlerle meşgul olmuştur. Daha sonra da Gazetecilik Yüksekokuluna girerek bu okuldan mezun olmuş ve Ses dergisinin düzenlediği oyunculuk yarışmasında da birinci olmuştur. Bunun sonrasında da Tarık Akan birçok farklı film ve tiyatroda rol almış ve sanat hayatına devam etmiştir.

Rıfat Ilgaz’ın eseri olan Hababam Sınıfı serisinde, Damat Ferit karakterini oynamış ve Yeşilçam tiyatrosunun ve sinemasının en yakışıklı aktörlerinin başında görülmüştür. Ayrıca Tarık Akan benimsemiş olduğu sol görüşü nedeni ile defalarca hapis yatmak zorunda kalmıştır. 1980 darbesinde tutuklanmış ve 1982 yılında beraat etmiştir. Bunun haricinde İzmir’deki bir Nazım Hikmet doğum günü toplantısında da suçlu bulunmuş ve hapse mahkum edilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu