Sinema

YETKİN DİKİNCİLER VE EDA ECE’NİN OYNADIĞI KIZIM İÇİN’İN VİZYON TARİHİ NE ZAMAN?

Başrollerini Yetkin Dikinciler ve Eda Ece’nin paylaştığı Kızım İçin filmi vizyon için gün sayıyor.28 Mart’ta vizyona girecek olan filmin fragmanı yayınlandı. Ayrıca Yetkin Dikinciler’in filme özel söylediği şarkı oldukça dikkat çekti.

BABASIZ ÇOCUK İPSİZ UÇURTMAYA BENZER

Varlığından habersiz olduğu babası ile karşılaşması sonrası bir genç kızın yaşadığı olayları konu alan sinema filmi, Hakan Haksun’un yönetmenliğinde çekildi. AVŞAR FİLM-Şükrü Avşar ve AKTÜEL FİLM-Yunus Oğur ortak yapımcılığını üstlendiği, Hakan Aksun’ un yazıp yönettiği “Kızım İçin”  sinema filmi, baba olmanın sorumluluğunun altını çiziyor.

Psikologlar babasız büyüyen çocukların psikolojisini “Babasız Çocuk İpsiz Uçurtmaya Benzer” diye özetliyorlar. “Dünyaya getirdiğiniz çocuğun en büyük haklarından biri, her çocuğun anne ve babasıyla yaşama hakkıdır” diyen uzmanları hikâyesi ile haklı çıkaran “Kızım İçin” isimli sinema filminin başrol oyuncusu Yetkin Dikiciler, canlandırdığı baba karakteriyle filmde öne çıkıyor.

İlk sinema filmi çalışması olmasına rağmen sevilen oyuncu Eda Ece, babasız büyüyen bir kızı canlandırıyor. Bütün çocuklar etkili bir babaya muhtaçtırlar. Babanın gücünü, varlığını ve desteğini hissetmek isterler. Çünkü çocuğun uyumlu psikolojik gelişmesinde güçlü ve sevgi dolu bir baba vazgeçilmezdir. Aile olmuş veya olmayı düşünen herkesin izlemesi gereken “Kızım İçin”  yeniden düşündürecek. Hakan Aksun’ un yazıp yönettiği “Kızım İçin” Yetkin Dikiciler ve Eda Ece’nin güçlü oyunculuklarıyla beyaz perdede izleyici ile buluşmaya hazır.

Filmin Konusu: Kırklı yaşların ortasındaki Tuncer, yıllar önce karısından boşanıp kendi hayatına yönelmiştir. Babasının varlığından habersiz büyüyen Tuba ise 18 yaşını doldurmasına üç hafta kala, bir anda karşısında Tuncer’i bulur. Onunla birlikte hayallerini aşan bir yolculuğa çıkar. Tuba, ilginç yolculukta, babası olduğunu iddia eden deli dolu ve gizemli Tuncer’i tanırken, büyük sürprizlerle karşılaşacaktır. Bir yandan hayatında eksikliğini hissettiği sevgilerle, diğer yandan aşkla tanışacaktır. Babasıyla ilgili tek bir anısı bile olmayan Tuba için anılarda kalacak “an”lar inşa etmeye çalışır Tuncer. Çünkü hayat, yaşanamayanlara hayıflanmak değildir… Yaşananlardan hatıralarda kalandır! 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu