Yerli Dizi

YILANLARIN ÖCÜ FİLMİ DİZİ OLUYOR

Koliba Film’den Dev Yapım!

Türk edebiyatının en önemli eserlerinden Yılanların Öcü, yeni sezonda Show TV’de dizi oluyor… Fakir Baykurt’un aynı adlı eserinden sinemaya iki kez uyarlanan Yılanların Öcü’nün yapımcılığını, önemli projelere imza atan Koliba Film/Ata Türkoğlu üstleniyor..

Koliba Film’de yeni dizinin hazırlıkları başladı. Show TV’nin yeni dönemdeki bomba projelerinden biri olmasına kesin gözüyle bakılan Yılanların Öcü, 1962 yılında ilk kez Metin Erksan yönetmenliğinde sinemaya uyarlanmış, filmde, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü de kazanan Fikret Hakan, Aliye Rona ve Erol Taş oynamıştı.

Yılanların Öcü, ikinci kez 1985 yılında Şerif Gören tarafından çekildi. Kadir İnanır, Fatma Girik, Serpil Çakmaklı, Nur Sürer ve Erdal Özyağcılar’ın rol aldığı sinema filmi, aynen ilki gibi büyük gişe yapmış ve Türk sinemaseverlerin ilgi odağı olmuştur. Bugün ise Yönetmen koltuğunda Cemal Şan’ın olduğu ve oyuncu kadrosu sürpriz isimlerle dolu olan, bir dizi projesi olarak Show Tv ekranlarında karşımıza çıkacak.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu