Yerli Dizi

“Yılın En Popüler Dizisi” hangisi oldu?

2016 yılının en popüler dizisinin hangi dizi olduğu ortaya çıktı… Sonuç sürpriz olmadı… Medya Takip Merkezi yaptığı araştırma ile 2016 yılının en popüler dizilerini açıkladı. Araştırmaya göre, TRT 1’in rekortmen dizisi Diriliş “Ertuğrul” büyük farkla Yılın En Popüler Dizisi oldu.Star TV ekranlarında sezon boyunca adından söz ettiren “Kiralık aşk’ dizisi, toplam 24 bin 464 haberle ikinci sırayı aldı.

Diriliş “Ertuğrul” Yılın En Popüler Dizisi Oldu

TRT 1 ekranlarının büyük beğeni toplayan dizisi Diriliş “Ertuğrul” büyük bir başarıya daha imza attı. MTM’nin (Medya Takip Merkezi) 2016 yılında medyada yer alan yansımaları analiz ederek yaptığı araştırmaya göre sevilen dizi, yazılı, görsel ve elektronik medyada en çok yansımayı alarak Yılın En Popüler Dizisi unvanını aldı.

Destekten TR

En Yakın Rakibe 10 Bin Fark

MTM, Türk televizyonlarında 2016 yılında en çok izlenen dizilerin medya araştırmasını kamuoyu ile paylaştı. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’, yıl boyunca toplam 34 bin 471 habere konu olarak, en popüler dizi listesinin zirvesine oturdu. En yakın rakibine 10 binin üzerinde fark atarak açık ara yılın en çok yansıma alan dizisi oldu.

Destekten TR

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan ve Esra Bilgiç’in yer aldığı, senaryosu Mehmet Bozdağ tarafından kaleme alınan sevilen dizi, Yandex arama motorunun açıkladığı verilere göre 2016’da “Yılın En Çok Aranan Dizisi” olmuştu.

Destekten TR

SIRALAMADA HANGİ YAPIMLAR VAR?

2016 yılında diziler kategorisinde ‘Diriliş Ertuğrul’ zirvede yer alırken, TV yapımları kategorisinde ise ilk sıra ‘Survivor’ın oldu.

MTM, Türk televizyonlarında 2016 yılında en çok izlenen dizilerin medya araştırmasını yaptı. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’, yıl boyunca toplam 34 bin 471 habere konu olarak zirveyesine oturdu.

Star TV ekranlarında sezon boyunca adından söz ettiren “Kiralık aşk’ dizisi, toplam 24 bin 464 haberle ikinci sırayı aldı. Romantik komedi türündeki dizinin başrollerini Elçin Sangu ve Barış Arduç paylaşıyor.

Listenin üçüncü sırasında yer alan aksiyon dizisi ‘Kurtlar Vadisi Pusu’, geçtiğimiz 16 Haziran tarihinde 300’üncü bölümüyle sezon finaline gitmişti. Yeni sezonda ne zaman ve hangi kanalda başlayacağı, dizinin takipçileri tarafından merak konusu olurken, Kurtlar Vadisi Pusu toplam 17 bin 417 haberde yer aldı.

ATV’nin sevilen dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, listenin dördüncü sırasında yer alırken 16 bin 481 habere konu oldu. Senaryosunu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener’in yazdığı, baş rollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Yunus Emre Yıldırımer, Ozan Akbaba, ve Tarık Ünlüoğlu’nun paylaştıkları aksiyon dizisi her hafta sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Beşinci sıradaki ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’, yeni sezonda fox tv’de izleyicisiyle buluştu. Senaryosunu Yılmaz Şahin ve Nüket Bıçakçı’nın yazdığı dizinin başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger ve Farah Zeynep Abddullah yer alıyor. Küçük yaşta tahta çıkan ve uzun süre hüküm süren Sultan 4. Murad’ın döneminde yaşananlar konu edildiği ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi; yazılı, görsel ve elektronik basında toplam 15 bin 974 habere konu oldu.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR