Medya

Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’ın muhalif damarı neden kabardı? Oray Eğin’den ilginç iddia

Habertürk yazarı Oray Eğin, Ekrem İmamoğlu'na sosyal medya hesaplarından destek çıkan ünlülerle ilgili kaleme aldığı yazısında özellikle ünlü komedyenlerle ilgili ilginç yorumlara yer verdi.

Habertürk yazarı Oray Eğin’in gündeminde son günlerde İstanbul’daki seçimlerin yenilenmesi kararıyla birlikte şaşırtan şekilde muhalif duruş sergileyen Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan vardı. Oray Eğin’in dünkü “Ekrem Abi ve ünlüleri” başlıklı yazısında Yılmaz ve Erdoğan için ” Cem Yılmaz Erdoğan” ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmadı.

CEM YILMAZ, YILMAZ ERDOĞAN VE ŞAHAN GÖKBAKAR NEDEN MUHALİF OLDU?

Eğin, yazısında “Yılmaz Erdoğan, Şahan Gökbakar ve diğerleri sinema biletlerinden daha fazla para almak için Cumhurbaşkanı’nı heyet olarak ziyaret etmişti. Ocak ayının sonun itibariyle hiçbiri muhalif değildi, hatta Yılmaz Erdoğan en son ‘akil adam’ olarak görev yapıyordu. Şimdi o da diğerleri gibi ‘Ekrem Abi’ci olmuş.” ifadesini kullandı.

Cem Yılmaz’ın ise muhalefetin sözcüsü durumuna geldiğini kaydeden Eğin, muhalif ve sivri tavrıyla öne çıkan Athena Gökhan ve Gülben Ergen için ise “Mevla’yı bulup uhrevi paylaşımlar yapınca Acun’dan jürilik kapan Gökhan Özoğuz şimdi ‘Seviyorum Ekrem’i size ne’ diye haykırıyor. Gerçi o çoktandır muhalif; jürilikten ayrıldığından beri. Tıpkı Kabe PR’ı tutmayan Gülben gibi.” diye yazdı.

Oray Eğin, dikkat çeken yazısının bir bölümü şöyle:


BEYAZ TÜRKLERİ KÜSTÜREN İŞ YAPAMIYOR

Öte yandan, daha bir buçuk ay önce Saray’da gülücükler dağıtıp bugün Ekrem Abi’ci olmanın elinde hesap makinesiyle matematiğini yapmış olanları da görmemek imkansız.
Cem Yılmaz Erdoğan’ın veya verdiği ürünlerle Türkiye’ye kalıcı hasar bırakan Şahan’ın bir anda muhalif damarı kabarmadı, ama yaklaşan popülarite kaybı tehlikesini gördüler.
Beğenin beğenmeyin, bu ülkede Beyaz Türkleri kaybederek kitap, albüm satılmıyor, televizyon programı, dizi tutmuyor. Pek çok kişi artık D&R’lardan alışveriş yapmamaya başladı mesela. Çok güzel bile olsa sırf atv’de yayınlandığı için dizileri izlemiyorlar.
Okan Bayülgen yaptığı saçma bir açıklamayla Gezi döneminde bir gecede bitti, Sezen Aksu ne yaparsa yapsın açılıma verdiği desteğin yarattığı hasarı toparlayamadı. Sinema tarihinden Hülya Koçyiğit’in adı silindi, Orhan Baba’ya “Yazıklar olsun” diyorlar Baltalimanı-Bebek arasında görenler. İktidara övgüler düzen Ahmet Altan’ın sıkı muhalif olmasıyla romanlarının satışı arasında hiç mi bağ yoktu?
Çoktandır Cem Yılmaz Erdoğan da yavaş ama istikrarlı bir şekilde izleyici kaybediyor, hele hele paraya öncelik tanıyan son kavgaları, sinema salonlarından filmlerini çekmeleri de epey tepkiye neden oldu. Ekrem Abi’nin kara kaşına ya da siyasetine bayıldıkları için değil bu son çıkış; izleyici kaybına giden yol kamuoyu rüzgarını yakalamaktan geçiyor. Birkaç günde bir anda büyük sanatçı olarak anılır oldular bile. Yakında sanatçı duruşları üzerine makaleler de çıkmaya başlar.
En çok şaşıran da Saray oldu bu duruma. Ne bekliyorlardı ki?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı