Survıvor

Yılmaz Morgül’e sosyal medyada ağır eleştiriler

Önceki yayında gece yarısı apar topar hastaneye kaldırılan Yılmaz Morgül sevenlerinin yüreğini ağzına getirmişti. Yılmaz Morgül yoğun ada temposuna ve açlığa dayanamayınca fenalaştı ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Ancak takımını yalnız bırakmak istemeyen Morgül, ertesi gün dokunulmazlık mücedelesinde tedavisini yarıda bırakarak devam etti.

Ancak Yılmaz Morgül’ün hem 52 yaşında olması hem  de geçmişte cilt kanseri hastalığı geçirmiş biri olarak Survivor Adası’nda ne işi olduğuna dair yorumlarla sosyal medya adeta yerinden oynadı. “Madem o kadar hasta oluyor ne işi var Survivor’da?” diyenden tutun da “52 yaşına macereya atılacağına gitsin köşesinde otursun.” diyenlere kadar Yılmaz Morgül için çok ağır eleştiriler sosyal medyada yer aldı.

Oysa Yılmaz Morgül hem yaşına hem de kendi gösterdiği imajınının çok çok üstünde performans sergilediği Survivor 2016’da özellikle söylediği birbirinden ilginç özlü sözleriyle de gündemden düşmüyor. Yaklaşık 7 oyundur üst üste yenilen Ünlüler Takımı açlıktan güç ve moral-motivasyon sınırının son limitine geldiler. Son oynana dokunulmazlık oyununu da kaybeden Ünlüler Takımından bu hafta da elenecek biri gitmek zorunda. Tuğba ve Atakan’ın bireysel dokunulmazlıkları olduğu için muhtemelen ilk yazılacak isim Eda olacak diye düşünüyorum. Ardından söylenecek ikinci isim ise kuvvetle muhtemele Yılmaz Morgül olur diye tahmin ediliyor.

Survivor adasına gelirken “Bendeki beyin Nobel Kimya Ödülü kazanan Aziz Sancar kadar. IQ’um ‘164.7’. İki bilim adamı, dört doktor beynine sahibim” diyen Yılmaz Morgül özellikle aç olduğunda yaptığı çıkışlarıyla ve tepesi atınca takındığı maskülen tavrıyla dikkat çekiyor.

Yılmaz Morgül’ün özlü sözlerinden birkaçı şöyle: 

Sürüden ayrılan koyun bir düşünsün ki bu bir oyun.

Ben insanları kitap gibi okurum ama sonuçta kendi bildiğimi okurum.

İnanç her şeydir, güç her şey değildir. İnanırsanız güçlü olursunuz ama sadece güçlü iseniz inancınız yoksa siz baştan kaybetmiş demeksinizdir.

Kimse gençliğine, yaşına güvenmesin çünkü güç önemli değildir, güç hiçbir şey değildir. En önemli olan şey inanmaktır. İnanırsan güçlenirsin, güçlenir sen de başarırsın. Bu Yılmaz Morgül, Survivor’daki en büyük formül.

Ben bu adada birisine dönüp 2 dakika adam ol desem ‘kaç dakikam kaldı Yılmaz Bey’ diye soracak insanlar var.

Hiç kimsenin mecbur istikameti değilim, hiç kimse de benim çıkmaz sokağım değil. Benim sokağım da belli istikametimde ben buraya yarışmaya geldim, kumda oynamaya değil. Ben buraya yarışmaya geldim. Kum falı bakmaya değil.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı