Medya

Yılmaz Özdil ile Soner Yalçın arasındaki ipler gerildi…”Omurgasız” çıkışı çok konuşulacak

Sözcü gazetesinin yazarları Yılmaz Özdil ile Soner Yalçın arasında polemik giderek ağırlık kazanıyor. Yılmaz Özdil, gazetenin bir başka yazarı Soner Yalçın’a “Omurgasız” ifadesini kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Termik santrallere filtre takılmasını 2,5 yıl erteleyen yasa AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin onayıyla geçmiş ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan veto edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu vetosunun ardında Yılmaz Özdil, sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Akp genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santral yasasını, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veto etti iyi mi… Konunun istişareyle çözümü için Recep Tayyip Erdoğan’ın Recep Tayyip Erdoğan’ı saraya çağırması bekleniyor” ifadelerini kullanmıştı.

Veto kararını köşesine taşıyan Soner Yalçın ise, yazısında isim vermeden Özdil’e atıf yaparak, “Akp genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santral yasasını, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan veto etti iyi mi… Konunun istişareyle çözümü için Recep Tayyip Erdoğan’ın Recep Tayyip Erdoğan’ı saraya çağırması bekleniyor” demişti.

Yılmaz Özdil, Yalçın’ın yazısıyla ilgili Twitter’da yorum yaptı. Özdil’in Soner Yalçın’a cevabı oldukça sert oldu:

Soner Yalçın benim tweetimi köşesine alıp, isim vermeden ‘gençler eğleniyor’ demiş, omurgasızların nasıl eğilip büküldüğünü görüp eğleniyoruz hakikaten…

Yılmaz Özdil ise bir tweet daha atarak, Soner Yalçın’ı bu kez ‘saray fedailiği’ ile suçladı:

Özdil, “Hazır veto edilmişken, karşıymış gibi görünüp, saray fedailiği yapanlara da filtre takılmalı, etrafa saçtıkları algı partikülleriyle yurtsever insanların zihin atmosferi zehirleniyor.” diye yazdı.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu