Medya

Yılmaz Özdil Kemal Kılıçdaroğlu’na savaş açtı

CHP’li olmasıyla bilinen Sözcü gazetesinin yazarı Yılmaz Özdil, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tek başına muhalefete soyundu.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yıldızının barışık olmadığı biliniyordu. Yazılarında sık sık CHP politikalarını ve de Kılıçdaroğlu’nu kıyasıya eleştiren Yılmaz Özdil’in son yazısıyla MHP’deki genel başkanlık yarışından hareketle “Biz bu kadar aciz bir parti miyiz ki, altı defa kaybetmemize rağmen, bizim partiden hâlâ genel başkan adayı çıkmıyor?” diye yazarak Kılıçdaroğlu’na adeta savaş açtı.

“BİZİM DELEGELERİN HEPSİ Mİ KAPIKULU?”

Yılmaz Özdil, baştan sona Kılıçdaroğlu’nu hedefe alan yazısında CHP Genel Başkanı’na karşı muhalefetin temsilciliğine soyunduğu yazısında CHP’li parti delegelerine sert eleştiriler yönelterek; “MHP’de genel merkeze itiraz eden kapının önüne konuyor, buna rağmen 543 delege, olağanüstü kongre için imza verdi. Bizim delegelerin arasında ilaç için bir tane delikanlı yok mu? Bizim delegelerin hepsi mi kapıkulu?” diye yazdı.

“VEKİL Mİ SEÇTİK DALKAVUK MU?”

Hızını alamayan ve eleştirisindeki sertlik dozunu daha da arttıran Özdil; “Bizim milletvekillerinin pekçoğu genel başkandan hazetmiyor, her fırsatta arkasından konuşuyorlar ama, oturdukları koltuğu kaybetmesinler diye, siyasi hayatları riske girmesin diye, yüzüne gülüp, alkışlıyorlar. Biz CHP seçmenleri olarak vekil mi seçtik, dalkavuk mu seçtik?” diye sordu.

Yazısının finalinde “Peki n’olacak bu CHP’nin hali…” diye soran Özdil, “Artık her CHP’linin kendi kendisine sorma vakti gelmedi mi?” diye yazdı.

Sosyal medyada da hayli dikkat çeken Yılmaz Özdil’in yazısını paylaşanların sayısındaki fazlalık dikkat çekti.

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu