Magazin

Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin davasında flaş gelişme

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, Ocak ayında yaptığı trafik kazasında bir polis yaralanmış, bir polis de şehit olmuştu. Rüzgar Çetin’in 22,5 yıla kadar hapis istemi ile yargılandığı davada flaş gelişme yaşandı.

Kazada hayatını kaybeden şehit polis İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz davasından vazgeçti. Edinilen bilgilere göre; şehit eşi Özlem Alagöz; avukatı Yılmaz Aboşoğlu ve Gökay Gültekin ile birlikte Adana Adalet Sarayı’na gitti ve , “şikayetinden vazgeçtiğine” ilişkin dilekçesini, UYAP’tan davanın görüldüğü İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

İlgili dilekçede, “İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2016/61 Esas sayılı dosyasından sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Şikayetimizden ve davaya katılma talebimizden feragatimiz doğrultusunda gereğinin yapılmanı arz ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Kaza nasıl olmuştu?

Çırağan Caddesi’nde Ortaköy yönüne seyreden 34 A 4342 plakalı trafik polisi otomobili ile karşı yönden gelen ve ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in kullandığı 34 RUZ 27 plakalı otomobil 29 Ocak 2016 tarihinde çarpışmış, araçtaki iki polis memuru ağır yaralanmıştı. Daha sora hastaneye kaldırılan polis memurlarından İsmet Fatih Alagöz’ün şehit olduğu haberi gelmişti. Olay sonrasında gözaltına alınan Rüzgar Çetin de tutuklanmıştı. Kaza esnasında Rüzgar Çetin’in 0.90 promil alkollü olduğunun belirtildiği iddianamede, sanık Rüzgar Çetin’in “bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olduğu” gerekçesiyle 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

İlgili kazada yaralanan polis memuru Emre Tetik tedavi gördüğü Tokat’tan mahkemeye 2 Mayıs’ta gönderdiği dilekçeyle şikayetinden vazgeçtiğini belirtmişti. Bugün şehit polisin eşi de davadan vazgeçtiğini bildirdi. Rüzgar Çetin’in yargılandığı davanın duruşması 4 Ekim’de görülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu