Sosyal Medya

Youtube beğeni sayısını artırmak için neler yapmalısınız?

Youtube izlenme oranlarınızdan memnunsunuz ancak beğeni sayılarınızdan memnun değilsiniz. Merak etmeyin, bu durumu değiştirecek önemli ve oldukça basit yöntemler var.

5 Basit Adımda Youtube Beğeni Sayınızı Artırmak

Daha çok Youtube beğenisi almak için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu konuda size rehberlik edecek olan maddeleri tek tek açıklıyoruz. Her şeyden önce harika bir video içeriğine, başlığına, etiketlere, açıklamasına sahipsiniz, hatta öyle ki izlenmeleriniz hiç beklemediğiniz kadar iyi gidiyor ve sayfanız Instagram’da, Facebook’ta, Twitter’da da paylaşılmaya başlandı ama siz memnun değilsiniz. Çünkü etkileşim alamıyor, yorum ve beğeni kazanamıyorsun. İşte bu yüzden Youtube beğeni sayısını artırmak için izlenecek 5 yolu derledik.

Bu 5 yol kısaca;

  • Videoların içerisinde açıklama ve talepte bulunmak
  • Video açıklamanızda talebinize değinmek
  • Oynatma listesi hazırlamak
  • İnsanların taleplerini dikkate almak
  • Youtube dışında da video paylaşmak

 

Şeklinde izlenecek olup, son olarak da bir bonus beğeni arttırma yönteminden bahsedeceğiz.

Videoların İçerisinde Açıklamalar Ve Taleplerde Bulunun

Bir Youtube videosunda daha çok etkileşim ve yorum alabilmek için öncelikle videonuzun yoğun bir şekilde izlenmesi gerekiyor. Yalnızca izlenme sayısı yetmez, izleme kadar içeriğin de insanları tutması ve dakikalarca takip etmesi de önemli bir unsur. İnsanların videolarını izlemesi bir yana dursun, videolar içerisinde geçen konuları, merak uyandıran detayları takip etmesi ve iş beğeni yapmaya geldiğinde yönlendirilmesi gerekiyor.

Bu yüzden videolarınıza başlarken ve bitirirken, hatta video içinde küçük birer unsur olarak beğeni atılması konusunda destek istemelisiniz. Unutmayın ki bunu talep ederken can sıkmamanız ve insanları bunaltmadan yapmanız gerekiyor.

Video Açıklamanızda Talebinize Değinin

Videolarınıza gelen, kimi zaman takip ederken kimi zaman da bir kaza unsuru kanalınıza düşen (Otomatik geçiş) insanların videolarınıza olan ilgisi kısmını çözdüğünüzü düşünelim. Bu doğrultuda videolarınızı merak edecek ve büyük ihtimalle videolar arasında dolaşmaya başlayacaklar. İşte bu esnada videolarınızın içeriği kadar önemli olan bir diğer unsurda hemen video altında yer alan açıklama bölümüdür.

Tıpkı videolarınızdaki gibi açıklamalar bölümüne de izlenme, beğeni, abone taleplerinizi ve linklerini eklerseniz, insanların sayfanıza destek vermek istemesi durumunda bunu dikkate alacağını ve videolarınıza kıymet verip daha çok video izlemek istiyorlarsa beğeni sayınızı artıracaklarını unutmayın. Ayrıca bu bölümde doğru bir SEO çalışması yaparsanız video izlenme sayınıza da etki edeceği aklınızda bulunsun. unutmayın.

Ek açıklamalar, kanalınızın gelişmesi, diğer videoların bulunması ve görüntülemenizi artırmak için önemli bir yoldur. Eğer bu yolla daha izleyiciye daha çok video izletir ve onları doğru yönlendirirseniz emin olun beğeni sayısında da bir o kadar artış yaşayacaksınız.

Çalma listeleri Yaratın

Youtube kullanıcıları videolarınızı tek tek aramak ve geçmişe doğru yol almak yerine bütün videoları konusu ve kategorisine göre hazırlanmış bir şekilde görmeyi tercih eder. Bunu sağlamak için birbirini takip ederek oynatılan bir playlist yani çalma listesi yaratmayı deneyebilirsiniz. Aslında denemekten ziyade bunu gerçekleştirmeniz gerekir.

Bu yöntem ile sadece beğeni değil, izlenme sayınıza da oldukça fazla bir katkı sağlayabileceğinizi unutmayın. Sebebi oldukça basit, videolarınızı peşin sıra çalma listesi haline getirdiğinizde izleyici kitlenizin video izlerken bir işi çıkması oldukça muhtemel.

Hem video bittiğinde otomatik geçiş hem de arka planda çalışan bir çalma listesi sayesinde uzun süreli, kaliteli ve yoğun bir izlenme şansı yakalarsınız. İzlenmeden bağımsız olarak ise bu fırsatı değerlendiren ve videolarınızı izlemekten sıkılmayan izleyiciler için bir telkin unsuru olarak her video başında ve sonunda LIKE yani beğeni ile alakalı isteklerinizi de belirtmeniz oldukça işinize yarayacaktır.

Oynatma listeleri Youtube’da izlenme ve beğeni artırmak amacı ile kullanıcının beğenisini kazanmak adına önemli bir etken olduğu gibi bu sayede izleyici ve yeni aboneler kazanacak olmanızda da oldukça önemli bir etken. Çalma listelerinin ek olarak bir diğer getirisi ise bu listelerin web sitelerine veya bloglara eklenebiliyor olması. Örneğin videonuz bir web sitesinde ya da bir blogda paylaşıldı veya siz paylaştınız. Paylaşılan videoya ait bir oynatma listesi olması durumunda sitede de videolar arka arkaya geçiş sağlayacağından başarınıza etkisi oldukça büyük olacaktır.

İnsanların Ne İzlemek İstediğine Önem Verin

Youtube’da beğeni, abone ve izlenme arttıran bir diğer yöntem ise insanların taleplerini dikkate almaktan geçiyor. İzlenmeleri ve beğenileri önemli ölçüde arttıran bu yöntem, yorum ve beğeni atılması durumunda kimlerin ne tarz videolar istediğini dikkate alarak içerik hazırlama yöntemidir.

Bu yöntem sayesinde insanlar kendileri ile etkileşim kurulduğuna emin olurken, dikkate alınmanın hoşlarına gitmesi ve yine dikkate alınmanın verdiği heyecanla bolca yorum ve beğeni sunmayı da ihmal etmiyorlar. Eğlenceli videolarda, düellolarda, belki de bir skeç videosunda yapacağınız yenilikler ve izleyici kitlenizin isteklerini yerine getirmek, sizi ummadığınız bir noktaya taşıyabilir.

İzleyici kitlenizi ciddiye alarak onların taleplerini yerine getirmek, beğeni sayısını hiç beklemediğiniz kadar arttırabilecek değerli bir yöntemdir.

Youtube ile Sınırlı Kalmayın

Elbette videolarınızı hazırlayıp sunacağınız yer Youtube olacaktır. Yine de bu sizin Youtube’da sınırlı kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Youtube’da oluşturduğunuz videoların yaygınlaşması ve buna bağlı olarak beğeni sayılarınızın artması için sosyal ağ oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

Sayfanıza ait bir Instagram hesabı, bir Facebook hesabı, bir Twitter hesabı sahibi olmanız ve bunları iyi yönetmeniz hem videolarınızın ulaşılabilir olmasını hem izleyici kitlenizi arttıracaktır. Bu önemli unsuru yerine getirirken videolarınıza yorum, etkileşim, abone, beğeni taleplerinizi de dile getirmeniz ve ilgili sosyal ağlarda talepte bulunduğunuz destek ile yarattığınız izleyici kitlesini Youtube’a taşımanız mümkün.

Bonus: Crovu.com

Beş ana kriteri sağlamanız durumunda Youtube kanalınız başlangıca kıyaysa mutlak suretle daha çok beğeni ve daha çok etkileşim alacaktır. Yine de sonuçlardan hala memnun olamıyor ve beğenilerim bir an önce artsın diyorsanız tüm adımlara ilave olarak Crovu.com’dan yararlanabilirsiniz.

Crovu Youtube’da;

  • Organik İzlenme
  • Organik Abone
  • Organik Beğeni

Hizmetleri sunduğu gibi bunu zarar Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarınızı da harekete geçiren ve bunu yaparken zarar görmemenizi sağlayan bir hizmet.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu