TeknolojiYoutube

YouTube’dan çocukları yakından ilgilendiren hamle

Dijital video devi Youtube’un, hakkında yürütülen bir soruşturma sebebiyle çocuklara özel içerikleri artık farklı bir platformda göstermeyi planladığı haber veriliyor.. Şirketin videoların bitişindeki otomatik oynatma özelliğini de devre dışı bırakmanın üzerinde çalıştığı da gelen haberler arasında.

YOUTUBE ÇOCUKLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Son yıllarda açılan kanallarla Türkiye’de de popülerliğini önemli ölçüde arttıran Youtube içeriğinde yeni düzenlemelere gidiyor. Wall Street Journal’ın haberine göre Youtube çocuklara yönelik içerikleri artık farklı bir uygulama üzerinden izletecek.

Öte yandan bir videodan diğerine geçerken otomatik oynatma özelliğinin de genç kullanıcıları korumak için iptal edilmesi konuşuluyor. Youtube’un otomatik video oynatma uygulaması şirkete çok ciddi bir reklam geliri sağlıyor çünkü bir video izlemeye gelen kullanıcı bu özellik sayesinde 3-4 video daha izliyor.

GÜNDE ORTALAMA 1 MİLYAR SAAT İZLENİYOR

Youtube’un bütün bu önlemleri Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) hakkında sürdürdüğü soruşturma sebebiyle aldığı belirtiliyor. Youtube’da günde ortalama 1 milyar saat video izleniyor.

ABD’de Pew araştırma şirketinin yaptığı bir çalışmaya göre 5 aileden 4’ü 11 yaşından küçük çocuklarının tek başına Youtube’dan tek başlarına video izlemesine izin veriyor. Youtube, Google’dan sonra dünyada en fazla ziyaret edilen ikinci internet sitesi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu