Teknoloji

Youtube’dan dev hamle… Canlı yayın televizyon servisi

Dünyanın en çok video paylaşım sitesi olan ve izlenme rekorlarını kıran, youtube yepyeni bir hamle ile rakiplerine bir çelme daha atmaya hazırlanıyor. Televizyonlara canlı yayın entegre çalışmalarına hız veren youtube bu hamlesi sonunda canlı yayın yapacak ve youtube bir televizyona dönüşecek.

Destekten TR

The Information tarafından yapılan habere göre YouTube önümüzdeki yıldan itibaren ESPN, ABCve CBS gibi kanalların canlı yayın servisini sunmaya hazırlanıyor, yalnız bu kadar da değil, bunun neticesinde özel kanallar ilk defa video servisi üzerinden canlı yayın yapmaya başlayacak.

Destekten TR

Hatırlayacağınız gibi YouTube, daha önceki süreçte site bünyesinden canlı yayın hizmetini kullanıcılarına vermeye başlamıştı. Facebook, Periscope, Twitch gibi platformlar ile birlikte kullanıcılardan olumlu yorumlar alan YouTube, bu özelliğinin kapsamını genişletmeyi kafasına koymuş durumda. YouTube, çok kısa bir süre sonra televizyon kanallarına yönelik olarak canlı yayın hizmeti vermeye hazırlanıyor.

Destekten TR

Youtube yeniliklere devam ediyor. Televizyon servisine geçmeyi planlayan youtube’ın listesine bunların dışında daha bir çok yayıncının eklenmesi bekleniyor. Gerek büyük yayıncılar gerekse küçük kanallar da youtube canlı yayın televizyon servisine dahil olacak. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Bloomberg, ilk defa YouTube’un kablosuz bir yayın hizmeti vereceğini ve bunun aylık 35 dolar olacağını duyurmuştu. Bu durumdaki plan ise herkesin isteyebileceği, önemli kanalların yanında küçük kanallardan oluşan paketleri de kullanıcıya sunmak. The Information haberine göre servisin önümüzdeki 6-9 ayda hizmete girmesi bekleniyor. Bu da en erken 2017 anlamına geliyor. En büyük soru ise YouTube’un kullanıcılara nasıl ulaşacağı. Online yayın servisi sektörü hala çok genç yani burada kendisine bir yer bulabilir ancak ESPN, ABC veCBS gibi kanallar başka online yayın servislerinde hizmet veriyor. CBS’in ayrıca kendine özel servisi de var ve yakında benzer bir şeyin ESPN’in yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR