Teknoloji

Youtube’dan flaş yenilik… Süper Sohbet nasıl kullanılır?

Milyonlarca kullanıcısı olan dev video izleme ve paylaşım sitesi YouTube yeniliklere doymuyor olacak ki devrim niteliğinde bir yenilikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Youtube interaktif etkileşimi daha da üst düzeye taşımak için 2 büyük hamle birden yapıyor. Buna göre YouTube’da artık yorumlarınızı hep üste tutabileceksiniz ve yout tube üzerinden canlı chat “Süper Sohbet” gerçekleştirebileceksiniz. Peki youtube üzerinden nasıl chat yapabileceksiniz ve yorumlarınızı nasıl hep önde tutabileceksiniz?

YouTube, canlı yayınları izlerken yorumlarını ön plana çıkarmak isteyenler için yepyeni bir yeniliği “Süper Sohbet” ismiyle duyurdu.  Bir önceki hamlesinde canlı yayını aktifleştiren ve olumlu tepki alan YouTube bu kez de daha etkileşimli bir atılım payarak canlı yayınları izlerken kullanıcıların yorumlarını ön plana çıkmasını ve bunu kullanıcıların kendilerinin yapmasını sağlayacak bir yeniliğe daha imza attı.

Youtube Süper Sohbet adını verdiği bu yeni özellikle canlı yayınları takip eden kullanıcıların yorumlarını dilerlerse hep üstte tutmalarına imkan veriyor. YouTube tarafından duyurulan Süper Sohbet özelliğinden anladığımız kadarıyla yayın sırasında yorum yapan kullanıcılar belirli bir ücret ödemeye razı olurlarsa; yorumları sohbet kutusunun üst kısmında kalacak.

Belli bir ücreti gözden çıkaran Youtube kullanıcıları yorumlarını 2 dakikadan 5 saate kadar sohbet kutusunda sabit olarak tutmayı sağlayabilecek ve yorumları hep görünecek. Tabi bu süreyi arttırmak için biraz daha fazla ücret de ödemelerinin önü açık. Yani yorumun kalma süresi uzadıkça ödenecek miktar da artacak. Üstelik ücret arttıkça tek seferde daha fazla karakterde mesaj yazma imkanı da doğacak.

Süper Chat için ne kadar ödeniyor?

Siz de yaptığınız yorumun bir canlı yayın sırasında 2 dakika boyunca sabit olarak kalmasını istiyorsanız 2 dolar, 5 saat boyunca hep en tepede kalmasını ve görünmesini istiyorsanız ise 500 dolar ödemeyi göze almalısınız.

Son olarak HasCupquake, buzzbean11 ve Alex Wassabi gibi az sayıdaki içerik üreticinin Super Chat özelliğine sahip olduğunu hatırlatalım.

YouTube Süper Chat özelliği ne zaman akitf olacak?

You Tube Süper Chat özelliği 31 Ocak tarihinde YouTube’un dünya genelinde yayıncı ve izleyicilere sunulacak.

YouTube Süper Chat İOS ve Android platformunda da var!

Youtube Süper Chat (sohbet) özelliği masaüstü sürümünün yanında iOS ve Android platformundaki YouTube uygulamasına da gelecek.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı