İnternetYoutube

YouTube’dan müzik dinlemek eziyete dönüşecek

YouTube, yeni açıklaması platformdan müzik dinleyenleri üzecek. YouTube, kendi mecrasını müzik dinlemek için kullananlara rahatsız edici sıklıkta reklam göstermeyi planladığını açıkladı. YouTube’un müzikten sorumlu yöneticisi Lyor Cohen, South by Southwest müzik festivalinde bu yeni gelişmeyi paylaştı. Cohen,  platformu ücretsiz müzik servisi olarak kullananlara çok sık reklam göstermek istediklerini söyledi.

YOUTUBE’UN YENİ RAKİPLERİ

YouTube, bir süredir Spotify ve Apple Music ile rekabet edecek bir müzik servisi üzerinde çalışıyor. Video paylaşım sitesinde ağırlıklı olarak müzik dinleyen kullanıcıların reklamlarla yeni servisine yönlendirileceği bildiriliyor.

“Stairway to Heaven’ı dinledikten hemen sonra karşınıza reklam çıktığında mutlu olmayacaksınız” diyen Cohen, YouTube’un tıpkı Spotify gibi kullanıcıları reklamlarla önce bunaltıp sonra ücretli üyeliğe yönlendireceğini açıkladı.

TARİH BELLİ DEĞİL

Bunaltıcı sıklıktaki reklamların uzun süreler müzik dinleyen kullanıcıları hedefleyeceği tahmin ediliyor. Söz konusu reklamların ne zaman devreye sokulacağı ve YouTube’un müzik akış servisinin hangi tarihte kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu