İnternetYoutube

Youtube’dan Twitch’in önünü almak için Chrome kullananları mutlu edecek uygulama

YouTube’dan Chrome kullananlara canlı yayın yapma desteği veriyor. Youtube, uzun süredir canlı yayın alanında Twitch’e yetişme çabalarında istediği sonucu alamaması internet devini yeni arayışlara itiyor.20 Mart’tan itibaren başlayan yeni uygulamayla Youtube daha iyi sonuç almayı planlıyor.

Bundan böyle Youtube kullanıcıları tarayıcı olarak Chrome’u kullanarak canlı yayın yapabilecekler. Şimdilik sadece masaüstüne özel olan bu yeni özellik, yakın gelecekte mobil tarayıcı tarafından da desteklenecek. Chrome ile başlayan yeni uygulamanın yakın gelecekte diğer tarayıcılarda da geçerli olacağı haber veriliyor.

Web kamerası olanlar Youtube’da direkt olarak yayına başlayabiliyor. Youtube ilerleyen aylarda Asus, LG, Motorola, Nokia ve Samsung telefonların yerel kamera uygulamalarında yayın özelliğini ekleyebileceğini bildirdi. Daha çok oyunculara yönelik olan Twitch’ten farklı olarak YouTube’un popülerliğini düşünüldüğünde, canlı yayın özelliğinin pek çok kullanıcıya cazip gelmesi bekleniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu