İnternetYoutube

Youtuber Reynmen’in Suriye’de çekilen El Bab videosu rekor kırdı

Türkiye’de yaklaşık 2 milyon abonesi olan ve çektiği videolar milyonlarca izlenen Youtuber Reynmen olarak da bilinen Yufuf Aktaş, Suriye’de Türk Ordusu’nun da desteğiyle El Bab’ta ilginç bir çalışma gerçekleştirdi. Can tehlikesinin olduğu operasyon bölgesinde Youtube kanalı için video çeken Reynmen’in El Bab videosu kısa zamanda 1 milyon görüntülenme sınırını geçti. Youtube’un söz konusu videodan rahatsızlık duyup videoyu trend listesinden kaldırdığı konuşuluyor.

REYNMEN VİDEONUN GELİRİNİ MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞLAYACAK

Sempatikliği ile son dönemin fenomen Youtuber’ları arasına giren Reynmen, geçtiğimiz günler de El Bab’daydı. Dün Instagram hesabından tanıtım videosunu yayınlayan Yusuf Aktaş, El Bab’ta çektiği videonun gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağını açıkladı.

Videonun Youtube’da trend listesinden kaldırılması bağışlanacak geliri de olumsuz etkileyecek.

Youtube’daki kanalından açıklama yapana Reynmen videoyla ilgili bazı detayları paylaştı. Reynmen videosunun altına şunları yazdı.

“SİYASET İÇİN DEĞİL FARKINDALIK AMACIYLA ÇEKTİM”

“Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum ki ; bu videoda amacım siyaset yapmak değil. Hassas olduğum bir konuda takındığım milli bir duruştur. Bu harekatlar siyasi birer hareket değildir ve hiç bir şekilde herhangi bir partiye mâl edilemez. Zeytindalı Operasyonu’nun asıl amacı ; Tehdit unsuru olan DAEŞ, PKK, YPG ve PYD gibi terör örgütlerinin, Suriye ve Türkiye sınırında yaşanan terör olaylarından arındırmak ve korumaktır. Bu video hiç bir şekilde siyasi bir amaca mâl edilemez. Gençliğin sahip olması gerektiğine inandığım bu farkındalığı paylaşmak amacıyla çekilmiştir ve bilgi sahibi olmak için gittiğim El-Bab’da yaşadığım ve cevabını bulduğum soruları siz değerli takipçilerimle paylaşmaktır. Onca şehit verilirken ; ne yüzden ve ne amaçla verildiğini bilmek en büyük hakkımızdır. Prim diyecek olanlara şunu söylemek istiyorum ; primin vatan ve millet için yapılanı makbuldur. Kanalımda sürekli eğlenceli videolara yer vermeme rağmen böyle bir video çekmeme sebep veren şeyin prim değil biz gençlerin sahip olması gereken farkındalıkları olduğunu düşünüyorum. ”

Reynmen’in videosuna kısa sürede 40 binden fazla yorum gelmesi de dikkatlerden kaçmadı.

İşte, Youtuber Reynmen (Yusuf Aktaş)’in ses getiren ve de dikkat çeken El Bab videosu:

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu