Youtube

YouTube’un ABD’deki merkezine silahlı saldırıda bulunan kişi Youtuber çıktı

YouTube’un ABD’deki merkezine silahlı saldırıyı düzenleyen kişinin kimliği belli oldu. 39 yaşındaki İranlı YouTuber Nasim Najafi Aghdam’ın, kanalındaki videolar filtrelendiği için YouTube’un ABD’deki genel merkezine silahlı saldırı düzenlediği haber veriliyor.

SALDIRGAN İRANLI YOUTUBER NASİM NAJAFİ AGHDAM

3 kişiyi yaraladıktan sonra intihar eden saldırganın Megastar Tarkan hayranı çıkması da saldırganla ilgili başka bir detayı oluşturuyordu. Aghdam, hazırladığı video klipte Tarkan’ın şarkı sözlerinden yola çıkarak onunla Azerice konuşuyor ve hayranlığını dile getiriyor.

Video paylaşım ağı YouTube’un California eyaletinin San Bruno kentinde bulunan ana merkezinde gerçekleşen silahlı saldırıda 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandığı bildiriliyor. Kampüsteki bazı çalışanların silah sesi duyduktan sonra ana merkez binalarını terk etmeye başladıkları, bazı çalışanların ise ofislerine barikat kurarak dışarıya çıkmadıkları haber veriliyor.

1 KİŞİ ÖLDÜ 4 KİŞİ YARALI

YouTube’un sahibi olan Google’dan yapılan açıklamada, şirketlerin yetkililerle koordine halinde olduğu ve resmi bilgilerin elde edilmesinin ardından kamuoyuna bilgi verileceği kaydedildi.

San Bruno Polis Departmanı’nın basın mensuplarına yaptığı açıklamada, polis ekiplerinin bölgeye intikal etmesinin ardından ilk incelemelere göre, silahlı olayda 1 kişinin öldüğü ve 4 kişinin yaralandığının belirlendiğini kaydedildi.

Barberini, hayatını kaybeden kişinin kadın olduğunu ve ilk incelemelerin ardından bu kişinin kendine ateş etmiş olabileceğini belirtti. ABD basınındaki haberlerde ise ölen kadının silahlı olaydaki şüpheli olduğu iddia edildi.

San Francisco General Hastanesi’nden yapılan açıklamada, yaralılardan 36 yaşındaki bir erkeğin durumunun kritik olduğu bilgisine yer verildi. Açıklamada, 32 yaşındaki bir kadının da durumunun ciddiyetini koruduğu, 27 yaşındaki bir kadının ise sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu